Zábava

Hranica so Slovenskom: Poľsko a Česká republika začínajú so slovenskými hraničnými kontrolami s cieľom zabrániť imigrácii

Prestávka: Poľsko a The republika Che V utorok uviedla, že kontroly zavedie v snahe obmedziť narastajúcu nelegálnu imigráciu na svojich hraniciach so Slovenskom.
„Od polnoci znovu uvádzame Hraničné kontroly na hraniciach so Slovenskom,“ povedal novinárom poľský minister vnútra Mariusz Kaminski.
Ministerstvo vnútra uviedlo, že Česká republika bude nasledovať príklad a bude konať „v koordinácii so susednými krajinami“.
V oboch krajinách sa pôvodne očakáva, že skúšky budú trvať desať dní.
„Nie Ilegálni imigranti V EÚ začína opäť rásť. Neberieme to na ľahkú váhu,“ uviedol na Twitteri český premiér Petr Fiala X.

Keďže počet žiadateľov o azyl stúpa, Nemecko posilňuje bezpečnosť hraníc

Slovensko v poslednom období zaznamenalo nárast migrantov zo Srbska cez Maďarsko.
Za prvých osem mesiacov tohto roka krajina odhalila približne 24 500 nelegálnych prisťahovalcov.
Za celý minulý rok to bolo podľa slovenskej polície 10 900, rok predtým to boli len stovky.
Jej šéf Stephen Hamran uviedol, že väčšina sa označila za Sýrčanov a podľa medzinárodných pravidiel ich nemožno zadržať ani deportovať a zostali v západnej Európe.
Robert Figo, ktorého strana Smer-SD zvíťazila v sobotňajších slovenských voľbách, prisľúbil, že ak sa stane premiérom, podľa očakávania zavedie okamžité kontroly na maďarských hraniciach.
„Musíme použiť silu na vyriešenie problému s migrantmi,“ povedal.
Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko tvoria skupinu Vyšehradskej štvorky (V4), ktorú tvoria bývalí komunistickí členovia Stredoeurópskej únie a NATO.
Keď v roku 2015 zasiahla Európu vlna migrantov, V4 sa postavila proti kvótam na prerozdelenie migrantov, ktoré navrhla EÚ, a vyvolala opovrhnutie v celom bloku.
Nemecko minulý týždeň oznámilo, že posilní policajnú činnosť na svojich hraniciach s Poľskom a Českou republikou.
Nemecké ministerstvo vnútra Nancy Fesser nedávno upozornilo na možnosť trvalých kontrol na poľských a českých hraniciach, ktoré už fungujú na hraniciach medzi Nemeckom a Rakúskom.
Všetky uvedené krajiny sú členmi Európska únia a európska schengenská otvorená hraničná zóna.
Opätovné zavedenie hraničných kontrol v schengenskom priestore je povolené len za výnimočných okolností a musí byť oznámené Bruselu pred jeho zavedením.
Varšava uviedla, že už o rozhodnutí informovala Európsku komisiu, výkonnú zložku EÚ.

READ  Slovensko je pripravené dodať Ukrajine 30 bojových vozidiel pechoty, ale neuvažuje o tankoch

function loadGtagEvents(isGoogleCampaignActive) { if (!isGoogleCampaignActive) { return; } var id = document.getElementById('toi-plus-google-campaign'); if (id) { return; } (function(f, b, e, v, n, t, s) { t = b.createElement(e); t.async = !0; t.defer = !0; t.src = v; t.id = 'toi-plus-google-campaign'; s = b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t, s); })(f, b, e, 'https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=AW-877820074', n, t, s); };

function loadSurvicateJs(isSurvicateActive){ if(!isSurvicateActive){ return; }

(function(w) { var s = document.createElement('script'); s.src="https://survey.survicate.com/workspaces/0be6ae9845d14a7c8ff08a7a00bd9b21/web_surveys.js"; s.async = true; var e = document.getElementsByTagName('script')[0]; e.parentNode.insertBefore(s, e); })(window);

}

window.TimesApps = window.TimesApps || {}; var TimesApps = window.TimesApps; TimesApps.toiPlusEvents = function(config) { var isConfigAvailable = "toiplus_site_settings" in f && "isFBCampaignActive" in f.toiplus_site_settings && "isGoogleCampaignActive" in f.toiplus_site_settings; var isPrimeUser = window.isPrime; if (isConfigAvailable && !isPrimeUser) { loadGtagEvents(f.toiplus_site_settings.isGoogleCampaignActive); loadFBEvents(f.toiplus_site_settings.isFBCampaignActive); loadSurvicateJs(f.toiplus_site_settings.isSurvicateActive); } else { var JarvisUrl="https://jarvis.indiatimes.com/v1/feeds/toi_plus/site_settings/643526e21443833f0c454615?db_env=published"; window.getFromClient(JarvisUrl, function(config){ if (config) { loadGtagEvents(config?.isGoogleCampaignActive); loadFBEvents(config?.isFBCampaignActive); loadSurvicateJs(config?.isSurvicateActive); } }) } }; })( window, document, 'script', );

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close