šport

Hurikány zaútočia na Jayhawks, Wildcats v Big 12 doubleheader – Iowa State Daily

Cyclone Tennis sa vráti na kurty, keď začnú konferenčnú sezónu dvojicou zápasov doma.

Nie 10 Štát Iowa otvára svoj domáci plán na č. 13 sa otvorí v piatok proti Kansasu a v nedeľu si zmeria sily s Kansas State. Cyclones v minulej sezóne porazili oba tímy na ceste a po prvý raz v histórii školy zdolali Jayhawks 5:2.

V priebehu dvoch týždňov vyradili štyri tímy, ktoré sa umiestnili v top 25, a po prvý raz v histórii programu sa dostali do top 10 krajiny. Beh sa skončil historickou cestou do semifinále národného šampionátu IDA, kde štát Iowa po prvý raz v histórii školy porazil vtedajší Texas.

Hlavný tréner štátu Iowa Boomer Saia, ktorý v doterajšom priebehu sezóny doviedol svoj tím k bilancii 10-2, povedal, že víkendové dvojzápasy budú jednoduché.

„Každý zápas, ktorý hráte v Big 12, je bitka, neexistujú ľahké víkendy,“ povedal Chaya. „Kansas má veľmi horúci štart, takže v piatok budeme očakávať totálnu bitku.“

Naposledy na súde, Iowa City vo februári. 24, Cyclones porazili domáceho rivala Iowu 4-0. Prvýkrát od roku 1976 vyhrali Cyclones proti Hawkeyes s číslom 52. po svojich štyroch víťazstvách.

„Bolo to veľké rozhodnutie predtým, ako sme začali hrať Big 12,“ povedal Saia o víťazstve svojho tímu nad Iowou. „Je to miesto, ktoré sme ešte nevyhrali. Boli sme veľmi motivovaní, bolo tam skvelé publikum a myslím si, že poraziť súpera na ceste je vždy jedno.“ [win] Že budeš krúžiť a budeš hviezda [on the calendar]. Získanie tohto W znamenalo pre tím veľa, pretože je to niečo, čo sme ako tím neurobili.

Na čele Cyclones v Iowa City bola 4. singlová hráčka Miška Katleková. Juniorka Slovenska tento rok nevypadla ani v dvojhre a má bilanciu 12:0 vo štvorhre za Cyclones.

Proti Hawkeyes vyhrala Katleková bod vo štvorhre so Sofiou Cabezas a opäť vo dvojhre výhrou 6:1, 6:1 nad Samanthou Mannixovou. Katleková zaznamenala v tejto sezóne vzostup v hodnotení jednotlivcov a v najnovšom utorňajšom prieskume Medziuniverzitnej tenisovej asociácie (ITA) obsadila 87. miesto.

READ  Marco Morocci: Duch Shrewsbury je nevyhnutný

Senior Dasaborn Nakhlo vydržal sezónu nekonferenčných súťaží a ukončil kampaň štyrmi prehrami v posledných šiestich odohraných zápasoch. Bangkok v Thajsku má v tejto sezóne bilanciu 4:4 a celkovo 15:8.

Naklow si tento týždeň udržal svoju prítomnosť v národnom rebríčku na 53. mieste. Na začiatku jesennej sezóny Nucklo v tejto sezóne zatiaľ porazil štyroch konkurentov, vrátane 13. Alexa Noela z Miami v januári.

Katleková, Naklo a senior Cie Kezuka dosiahli v tejto sezóne 100. míľnik v kariére. Chaya hovoril o raste, ktorý v tomto triu zaznamenal počas svojej trénerskej kariéry v štáte Iowa.

„Bola to poriadna cesta,“ povedala Saia. „Prichádzajú ako prváci a vy prejdete všetkými týmito vrcholmi a údoliami a dozviete sa viac jeden o druhom, o sebe. Je neuveriteľné sledovať, ako rastú a ponárajú sa do toho, kto sú mimo kurtu. Sledovať, ako ich tenis rastie a dospieva na ihrisku, vidia svoje silné stránky a sú si viac vedomí slabých stránok a sú výkonnejšími konkurentmi.

V posledných týždňoch „strojovňa“ zostavy Cyclones pochádza od jej spodných tried, pretože druháci Ange Oby Kajuru a Anna Supapitch Kuearum a prvák Xinyi Nong výrazne prispeli k úspechu svojho tímu počas nekonferenčnej kampane.

Kajuru je najvyššie postaveným hráčom vo dvojhre v štáte Iowa a momentálne je na 52. mieste v celoštátnom rebríčku. V tejto sezóne zaznamenala obrovský úspech vo dvojhre, keď porazila sedem nasadených hráčok, pričom s Katlekovou sa delila o najviac v tíme. Rodák z Tokia má bilanciu 17-3 a vyhral 12 z posledných 13 zápasov.

Vo štvorhre sú Kajuru a Kezuka jedným z troch párov zo štátu Iowa, ktoré sa umiestnili v top 75, v najnovšom prieskume sú na 37. mieste. Obaja majú bilanciu 2-3 v dvojzápasoch, naposledy spolu hrali v januári proti Memphisu. Pri tej príležitosti prehrali 2:6 s Emily Meyer a Aran Texito-Garcia z Tigers.

Odvtedy sa Khajuru a Nong spojili a zatiaľ to prinieslo výsledky pre Cyclones. Dvojica má bilanciu 4-1 a porazila Samanthu Mannixovú a Piu Granholdtovú 6-1 vo výhre nad Hawkeyes č. 2.

READ  Veľký týždeň uzavreli Alex LaFerrier a Andre Lee

Vo dvojhre má Nong perfektnú bilanciu 2:0 od vstupu do Cyclones na začiatku roka 2023. Číňanka Wenshan porazila obe svoje súperky v dvoch setoch a porazila Selinu Bird z Južnej Dakoty 6:0, 6:0. a Miriam Grossman z Memphisu 6-4, 6-1.

Saya pripisuje zásluhy za vedenie, ktoré jej členovia vyššej triedy poskytli ostatným členom tímu; Povedal, že jeho trénerská kariéra bola konštantná, kamkoľvek ho zaviedla.

„Akýkoľvek program, ktorého som súčasťou, musím mať skvelé interné vedenie od hráčov, juniorov a seniorov,“ povedal Saia. „Idú príkladom v mnohých smeroch, takže keď sú mimo kurtu, keď súťažia na najvyššej úrovni, idú týmto príkladom veľmi dobre. Odviedli dobrú prácu a idú príkladom.“

Ďalší súperi Cyclones v Jayhawks a Wildcats prídu v dvojiciach z rôznych ciest. Kansas má bilanciu 9:1, momentálne na 8-zápasovej víťaznej sérii a je na poslednom mieste v rebríčku. 24 zdolali 5. marca Old Dominion 4:3. Nie 13 Jayhawks zmietli štyri z posledných šiestich rozhodnutí. Nie 75 Missouri a č. 44 SMU opäť za stavu 4:0.

Cyclones sa pozreli na súpisku Jayhawks začiatkom tohto roka, keď tieto dva tímy hrali v novembri na jesennej sérii Championship. Cabezas má v tejto sezóne výbornú bilanciu proti hráčom Kansasu, keď počas jesennej kampane porazili Carmen Roxanu Manu dvakrát a Jocelyn Masseyovú a Silviu Mariu Costachovú raz.

Hráčkou, ktorú treba sledovať za Jayhawks, je superstaršia Malkia Ngounoueová, ktorá je momentálne ich jedinou hráčkou v celoštátnom rebríčku na 45. mieste v ankete o dvojhru. Ngounoue bol trojnásobným výberom tímu All-Big 12 a v minulej sezóne bol vymenovaný do druhého tímu vo dvojhre.

Tento rok sa vo všetkých dvojzápasoch Jayhawks č. V kolách IDA Fall National Championships porazila Katlekovú 6-2, 6-3 a podľahla Naklow 3-6, 1-6 proti dvom hráčkam Iowa State.

Ngounoue je jednou polovicou dvojice Jayhawks č. 1 vo štvorhre, ktorej partnerkou je prváčka Heike Janse Van Vuuren. Duo je zatiaľ v tejto sezóne v dvojboji 6-2, pričom jedna prehra prišla proti dvojke Jadenovi Brownovi a Garymu Millerovi z Michiganu.

READ  Tréner Weiss verí v postup Slovenska na majstrovstvá sveta 2022, varuje však: Ruským tromfom je Čerčesov

Kansas State vstupuje do nedeľňajšieho zápasu s bilanciou 2-10, keď naposledy prehral v tesnom súboji s domácim rivalom Wichita State. V tomto zápase Wildcats vyhrali dva z troch, aby získali bod vo štvorhre a po návrate Shockers vo dvojhre vyrovnali skóre na 3:3. Vo finále vyhrala štvorhru Jessica Anzo z Wichity State, ktorá zdolala Rosannu Maffeiovú 7:6 (7:5) v tajbrejku druhého setu.

Chaya povedal, že jeho tím neberie Wildcats na ľahkú váhu napriek tomu, že sa doteraz predvádzali a má rovnaký prístup ku každému tímu na konferencii.

„Musíme sa vrátiť a poraziť tím Kansas State, ktorý je trochu nebezpečný,“ povedal Chaya. „Nenechajte sa oklamať ich záznamom, niektoré miesta sú veľmi ťažké. Sú dobre trénovaní, takže budeme mať v rukách dve bitky a myslím si, že túto súťaž privítame; To je všetko.

Hoci zostava Iowa State ešte nebola ohlásená tento víkend, Chaya povedal, že sa zameriava menej na plánovanie hier a prieskum ako na kontrolu premenných vlastného tímu.

„Akokoľvek sa na to chcete sústrediť, v priebehu rokov som zvolil iný prístup,“ povedal Chaya o prieskume iných tímov. „[I’ve] Skutočne sme vynaložili veľké úsilie na to, čo prinášame na stôl, čo sa týka našej mentality, prístupu ku každému zápasu a sústredenia sa na seba a naše herné štýly. [We’ve] Snažíme sa ísť s mentalitou, že je to v rámci našich podmienok a že to len kladie prekážku do cesty hurikánu.

Cyclones a Jayhawks začínajú svoj zápas v piatok o 13:00 a proti Wildcats sa stretnú v nedeľu o 11:00. Oba zápasy sa budú konať v Lifetime Fitness Center v Urbandale. Živé štatistiky zápasov nájdete Tu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close