Ekonomika

Hyundai i20 N: Nový hothatch už vytŕča rohy. Vyzerá úžasne – Správy – Auto

Hyundai nemôže dýchať konkurenciou. Po vystúpení Škody alebo Peugeotu zo segmentu malých hothatchov plánuje kórejská automobilka poriadne nabrúsenú verziu i20 N. Predstaví sa čoskoro. Toto sú prvé obrázky.

Prvý obrázok spredu prezrádza dramatické ladenie. Nechýba agresívny nárazník, aerodynamické prvky a 18-palcové kolesá. Autor: Hyundai

Pred dvoma rokmi Hyundai poriadne rozvíril vody v triede hothatchov. Porodil model i30 N a minulý rok tiež vysoko ocenené automobily i30 Fastback N. Automobily, ktoré pre Golf GTI vytvorili nečakanú konkurenciu, si rýchlo získali vysoké uznanie. Bodaj by nie, Hyundai postavil do čela ostrej divízie N bývalého šéfa BMW M Alberta Biermanna. Už vtedy automobilka sľubovala, že i30 N nezostane sám. Na rad prichádza menší súrodenec. Ako inak, bude vychádzať z novej generácie modelu Hyundaia i20. Premiéra nie je ďaleko, a tak Hyundai láka nedočkavých prvými oficiálnymi snímkami.

Zadné svetlá s bleskovou grafikou budú ďalším ...

Zadné svetlá s bleskovou grafikou budú ďalším detailom, ktorý naznačí jedinečnosť tohto automobilu.
Autor: Hyundai

Aj keď ide iba o detail prednej časti a zadného svetla, stále je zrejmé, že Hyundai ani v tomto prípade nešetril. Nakoniec model i20 N stál priamo za konkurenčným i20 WRC. Očakávať môžeme agresívnu prednú masku a zväčšené sacie otvory v nárazníkoch. Ostré enko dostane aj skvelé 18-palcové disky kolies, rozšírené blatníky a prahy, strešný spojler, ako aj pôsobivé červené akcenty na aerodynamických prvkoch karosérie. Nebude chýbať typický biely lak Performance Blue. Na rozdiel od i30 N sa ale i20 N môže pochváliť strechou Phantom Black.

S bielou farbou bude Blue Performance ...

Nielen čierna strecha bude kontrastovať s bielym lakom Performance Blue, ale aj červené akcenty lemujúce spodné časti karosérie. Autor: Hyundai

Technológia pod kapotou je stále zakrytá rúškom tajomstva. Špekuluje sa o motore 1.6 T-GDi so štartérom-generátorom, ale dvojliter 2.0 T-GDi nemusí byť vylúčený, samozrejme, s nižším výkonom ako i30 N. V každom prípade by mal ísť na predné kolesá minimálne 147 kW, teda 200 k, prostredníctvom 6-stupňovej manuálnej alebo 7-stupňovej dvojstupňovej prevodovky 7DCT. Táto kombinácia by mala šprint na stovku vyniesť za atraktívnych sedem sekúnd. Hyundai sľúbil, že ďalšie informácie zverejní v najbližších dňoch. Nakoniec má čas, i20 N sa chystá uviesť na trh až budúci rok.

READ  Chorvátsko zaznamenalo najvyšší rast medzi členmi EÚ v krajinách SVE

Hyundai i20 N - 2021

Hyundai i20 N - 2021

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close