Ekonomika

Hyundai Kona: Kompaktný crossover prechádza faceliftom. Nebude to malé – správy – auto

Po Kii Stonic je aj sestra Kona v procese modernizácie. Ako bolo v poslednej dobe zvykom u Hyundai, zmeny nebudú len kozmetické.

Podľa vzoru Hyundai i30 a Tucson to tiež zasiahne ...

Podľa príkladu Hyundai i30 a Tucson je Kona zasiahnutá aj rozsiahlou sochou prednej časti. Maska, nárazník a svetlá budú nové. Autor: Hyundai

Hyundai šliape na plnú rýchlosť. Len tento rok predstavil nové SUV Santa Fe, radikálne vylepšené modely i10 a i30 a novú generáciu i20. A to nie je všetko. Nový Tucson sa rodí, ale skôr ako príde modernizovaný Hyundai Kona. Je to logické, pretože tento kompaktný crossover je na trhu od roku 2017 a tiež preto, že práve pred pár dňami ukázala Kia facelift sestre Stonicovej. Kým však Stonic prešiel retušovaním iba v exteriéri, Kona stavia na modeli facelift i30 pre relatívne rozsiahle úpravy. Môžete to vidieť z prvých ilustrácií znázorňujúcich predné časti.

Tieto sa skutočne dramaticky zmenia. Kona dostane spodnú prednú mriežku a úplne nový nárazník a svetlá. Malo by vyzerať širšie a dynamickejšie. Zlepší sa aj aerodynamika. Ponuku navyše obohatí športovo vyladená verzia série N Line. Modely i10, i30 a Tucson už takýto balík dostali. Môžeme tiež očakávať zmeny v kabíne, najmä v oblasti infotainmentu, ktoré by mali umožniť bezdrôtové spárovanie smartfónov prostredníctvom Aple CarPlay a Android Auto. Komfort obsluhy zvyšuje 8-palcová dotyková obrazovka. Pod kapotou sa uskutoční veľká oprava, kde musí Kona reagovať na emisné limity.

Veľkou správou bude príchod športovej verzie N ...

Veľkou správou bude príchod športovej verzie linky N Line. Autor: Hyundai

Aj keď Hyundai nezverejnil viac informácií, môžeme začať od spoločnosti Stonic. Príchod mierne hybridnej verzie (88 kW), ktorá kombinuje preplňovaný trojvalec 1,0 T-GDI s výkonným štartovacím generátorom a obvodom 48 V, je teda takmer istý. K dispozícii bude výber 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky alebo inteligentnej 6-stupňovej automatickej prevodovky s elektronickou spojkou, ktorá umožní koňovi plávať so zaradeným prevodovým stupňom. Mild-hybrid dopĺňa 1,2 CVVT (62 kW) atmosférický 4-valec, ako aj 1,0-litrový 1,0 T-GDI (74 kW), bez štartovacieho generátora.

Neskôr sa mohli objaviť aj nové mierne hybridné verzie s motormi 1,5 T-GDI (110 kW) a dieselovým motorom 1.6 CRDi MHEV (100 kW). Uvidíme, či modernizácia ovplyvní aj čisto elektrickú verziu. Asistenčné systémy budú nepochybne doplnené autonómnymi brzdami, ktoré odhaľujú nielen autá a chodcov, ale aj cyklistov a varovanie o cúvaní. Hyundai odhalí viac v nasledujúcich týždňoch.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close