Iľja Sorokin a Islanders odstavili Rangers v Elmonte

Iľja Sorokin zastavil 41 striel, aby získal čas, aby New York Islanders vyradili New York Rangers 3:0 v jedinom stretnutí odvekých rivalov na Long Islande v tejto sezóne.

Sorokin udržal hru bez skóre v deravej prvej tretine, ktorá umožnila gólu Kylea Palmieriho v druhej tretine vybudovať sebavedomie, zatiaľ čo góly Josha Baileyho a Palmieriho z tretej tretiny prispeli k pohodlnému a slávnostnému finále.

Boli to prvé góly v sezóne pre oboch útočníkov – pre Baileyho to bol 1000. zápas, ale posledný zdravý skreč – nie som si istý, či hra prikývla na najnovšiu zostavu Ostrovov. Zmiešajte to.

[NHL Gamecenter | Game Sum | Event Sum | Natural Stat Trick | HockeyViz]

Oliver Wahlström a Matthew Pursall ukázali potenciálnu chémiu vo svojom prvom spoločnom zápase a určite Pursallova prenikavá prihrávka a Baileyho dobré čítanie a odvrátenie viedli na 2:0.

Každý z Palmieriho gólov prišiel približne z rovnakého miesta v slote – a z toho istého miesta, kde mal pekný jednorazový pohľad na presilovú hru. Ale to sú výsledky rýchleho uvoľnenia pri hľadaní voľných pukov v hustej slotovej prevádzke. Jeho druhý gól padol z kamery v bránke tak rýchlo, že si niektorí ľudia na ľade uvedomili, že padol, čo si vyžiadalo zásah vojnovej miestnosti NHL.

Trpel starý známy Jaroslav Halák a jeho tri góly bledli oproti Sorokinovmu výkonu na 29 striel. Minimálne jeden z gólov Palmieriho bol ale nečitateľný a Baileyho odrazený Slovák bol mimo.

Séria prehier sa skončila

Výhra v rivalite – všetky pozície a cesty sú irelevantné – nepredstavuje liek na obavy okolo Islanders, ale zastavenie série troch prehier zastaví krvácanie.

Hra bola v skutočnosti na dlhé úseky trochu ospalá kvôli sérii prvých a druhých presilových hier. Ale odmena je lahodná, ťažká noc pre tých, ktorí už dávno opustili záhradu.

READ  Euro 2020 - Playoff: Trénerovi komplikujú zranenia

Výborne, NHL-dot-com

NHL.com Tvorcovia slov na domovskej stránke

Náhodné poznámky

• Na začiatku zápasu, keď boli Islanders najplochejší a najnebezpečnejší, Islanders dovolili Julienovi Gauthierovi dostať sa cez neutrálnu zónu a ten sa vyfauloval tak, že premenil Sebastiana Aha na sólo šancu. Sorokin sa však natiahol, aby predviedol skvelý zákrok.
  • Sorokin mal aspoň jeden ďalší úžasný zákrok, zastavil Gabo Kako pri tej istej príležitosti po tom, čo sa preplietol cez všetkých, potom nejakým spôsobom zabránil Mikovi Zabinejadovi v prenasledovaní a Sorokin v nasledujúcom boji urobil snehového anjela.
  • Trestné zabitie sa v sezóne zlepšilo na 25 za 25.
  • Ak ste pozerali na TNT, mali ste to potešenie počuť Denisa Botvina rozprávať o tom, čo je nové v hre „Botvinove ponožky“ (Chápte?) produkčná zostava, ale taká zvedavá, ako napoly premýšľal o prosbe Mikea Keenana, aby sa v roku 1993 pripojil k Rangers.[redacted] sezóny, šesť rokov po jeho odchode do dôchodku. Tiež: Anson Carter spieva pieseň Josha Baileyho.
  • Kiefer Bellows bol dnes opäť odvolaný a existujú určité špekulácie, že to vytvorí priestor na odvolanie Robina Sala. Uvidíme.

Ďalšie

Čaká nás ďalší náročný víkend: V piatok ide do Raleighu a Hurricanes, potom sa vráti domov, aby sa v sobotu stretol s Avalanche.