šport

Futbal: Všetci budeme hrať futbal tak, ako sa Rumunsko a Slovensko zaviažu, že nebudú remizovať

FRANKFURT, Nemecko (Reuters) – Slovensko a Rumunsko sa stretnú v stredu vo Frankfurte s vedomím, že víťazstvo by im zabezpečilo postup do osemfinále Euro 2024 v tesných zásobách, ktoré by mohli oba tímy poslať do baráže.

Kým Rumunsko (+1 gólový rozdiel) vedie v počte strelených gólov nad Belgickom (+1), Slovensko (+0) a Ukrajina (Ukrajina) sú na ostrí noža so štyrmi tímami na troch bodoch. -2).

Rumunsko sa dostane do prvej dvojky, ak sa vyhne porážke, zatiaľ čo výhry Belgicka proti Ukrajine a Slovenska zanechajú Rumunov potených a postúpia medzi najlepších na treťom mieste.

Remíza vo Frankfurte by dala obom tímom najväčšiu šancu, ale rumunský útočník Valentin Mihaila ignoroval návrhy, že by sa obe strany mohli od začiatku uspokojiť s bodom.

Novinárom povedal: „Ako hráč alebo tím nemôžete mentálne ísť do zápasu s úmyslom remizovať. „Ak je to v 91. minúte 0:0 a rovnaké skóre nás oboch kvalifikuje, tak áno… ale nechcem robiť výpočty.

„Musíme ísť do zápasu s mentalitou, aby sme vyhrali a myslím si, že to dokážeme.“

Tréner Rumunska Eduard Iardanescu si pravdepodobne vyberie rovnakú jedenástku, v ktorej prehrali 2:0 s Belgickom, aj keď je diskutabilné, či Mihaila začne pred Florianom Koemanom. Koeman vyhral úvodný zápas nad Ukrajinou 3:0.

Slovensko vo svojom úvodnom zápase ohromilo favoritov v bazéne Belgicko 1:0, no vo svojom druhom zápase s Euro 2020 prehralo 2:1 s Ukrajinou.

Pri tej príležitosti porazili Poľsko 1:0, v druhom zápase prehrali so Švédskom rovnakým skóre a vo finále ich zdolalo Španielsko 5:0 a skončili v skupine na treťom mieste s tromi bodmi a bez postupu. Posledná – 16.

Ukrajina skončila ako jeden z najlepších tímov na treťom mieste s tromi bodmi a rozdielom -1 gólu.

READ  Päť vecí, ktoré potrebujete vedieť o majstrovi sveta

„Sme radi, že sme zvládli prvý zápas, no nie sme radi, že sme nezvládli ten ďalší,“ povedal o ich aktuálnom ťažení stredopoliar Slovenska Juraj Kuka.

„Chceme vyhrať každý zápas a teraz vieme, že sa musíme zlepšiť a niečo zmeniť.

„Pamätáme si to (Euro 2020), ale nechcem na to myslieť. Je to iný turnaj, iný tím a iný tréner (Francesco Calzona),“ dodal.

(Správa Nick Said, strih Pritha Sarkar)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close