Hlavné správy

Ind Ram Babu prekonal národný rekord v chôdzi na 35 km

Indický chodec Ram Babu vytvoril nový národný rekord v pretekoch mužov na 35 km na sobotňajšom stretnutí Dudinska 50 2023 v Dudinse na Slovensku. Do kvalifikácie na MS 2023 v Budapešti jej však chýbalo 16 sekúnd. Tudinska 50 je každoročné podujatie na zlatej úrovni v rámci World Athletics Tour. Ram Babu skončil piaty za 2:29:56 minúty a prekonal predchádzajúci rekord 2:31:36, ktorý si stanovil na víťazstvo v národnom šampionáte minulý mesiac.

Jose Luis Dr. Morales vyhral preteky, keď vytvoril mexický národný rekord 2:26:37, nasledovaný Brazílčankou Kayo Bonfim (2:27:30) a Číňankou Xu Li-chung (2:29:00) na stupni víťazov. Štvrtý skončil Kanaďan Evan Dunfee (2:29:15). Na indických národných hrách, ktoré sa konali minulý rok v Gudžaráte, Ram Babu prekonal národný rekord 2:36:34 a získal titul.

Ram Babu už potvrdil vstupný štandard pre chôdzu mužov na 35 km pre Ázijské hry v roku 2023. Majstrovstvá sveta v atletike 2023 sa budú konať od 19. do 27. augusta v Budapešti, hlavnom meste Maďarska. Začiatkom tohto roka sa indické chodkyne Akshdeep Singh a Priyanka Goswami kvalifikovali na majstrovstvá sveta v disciplíne žien na 20 km.

V chôdzi žien na 35 km vyhrala preteky Peruánka Kimberly Garciaová s novým svetovým rekordom 2:37:44. Hong Liu z Číny získal striebro za 2:40:06 a Magali Bonilla z Ekvádoru bronz za 2:46:32. Ind Sandeep Kumar skončil na 12. mieste v chôdzi mužov na 20 km. Zvíťazil Kolumbijčan Aidar Arevalo (1:19:23) pred Švédom Perseusom Carlstromom (1:19:44) a Mexičanom Noelom Samom (1:20:46).

Ind Sanjay Kumar tiež súťažil v chôdzi na 20 km, ale (DNF) preteky nedokončil. (ANI)

(Tento príbeh nebol upravený pracovníkmi DevDiscourse a bol vygenerovaný automaticky zo syndikovaného informačného kanála.)

READ  Maxime Cressy šetrí 2 MP, aby zarmútil Reillyho Opelku v Melbourne | ATP Tour