Hlavné správy

WWF Adria Slovakia s hosťami, ktorí navštívia Národný park Risznach

15. novembra 2021 – Národný park Risnjak (NP Risnjak) je veľmi obľúbený medzi domácimi aj návštevníkmi. Tri najväčšie a najohrozenejšie dravce Chorvátska, ktoré sú domovom širokej škály voľne žijúcich živočíchov, žijú na jeho území – medveď, rys a vlk. WWF Adria nedávno navštívila tento národný park s niekoľkými slovenskými hosťami.

Ako Zoznam Marinko Krmpotich / Novi Do krajiny prišli zástupcovia združenia na ochranu prírody WWF Adria, asi desiatka hostí zo Slovenska, novinári a ochrancovia prírody, ako aj pracovníci miestnych vládnych agentúr, aby sa dozvedeli viac o chorvátskej skúsenosti spojenej s Risnjac National. Park ohľadom správnej starostlivosti o veľké šelmy. Osobitný dôraz bol kladený na úsek organizácie súvisiaci s možnosťou pokojného a bezpečného spolužitia veľkých šeliem a ľudí.

Totiž, ako vysvetlil projektový manažér Nevan Slobar, cieľom hostí prichádzajúcich zo Slovenska je ukázať pozitívne príklady spolužitia s veľkými a nebezpečnými pôvodnými šelmami, pretože je tak ľahké odhaliť negatívne aspekty a zlé „davy“. Dvaja mimo slovenských médií.

„Projekt LIFE EuroLargeCarnivores má za cieľ zlepšiť spolužitie medzi ľuďmi a veľkými šelmami v celej Európe, keďže je tu vyššie ako v iných častiach Chorvátska, pričom sme niekoľko dní strávili v národnom parku Risnjac, náš pohľad na veľké centrum mäsožravcov v Starej Suzike v Guerrero, Guardiova, na pláži Povolená, a tiež sa zapojiť do rozhovorov na túto tému s miestnymi ľuďmi, ktorí diskutovali o potenciálnych obchodných výhodách veľkých mäsožravcov vo svojej oblasti, “povedal Slobar.

Slovenskí hostia WWF Adria vyjadrili spokojnosť so všetkým, čo videli nielen v Národnom parku Riznjok, ale aj v celej Chorvátskej republike, čím sa zabezpečila plná právna ochrana veľkých európskych šeliem, akými sú rys, vlk a medveď hnedý. .

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si náš exkluzívny životný štýl.

READ  Slovenský najvyšší súd zamietol referendum o predčasných voľbách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close