Ekonomika

Inflácia na Slovensku v auguste rastie

Regionálne dnes

Štvrtok 16. septembra 2021, 10:05

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Inflácia spotrebiteľských cien na Slovensku v auguste podľa údajov bratislavského Slovenského štatistického úradu (SÚSR) v auguste vzrástla.

Index spotrebiteľských cien (CPI) vzrástol v auguste o 3,8% po júlovom raste o 3,3%.

Náklady na dopravu sa v auguste zvýšili o 11,1%, zatiaľ čo ceny alkoholu a tabaku vzrástli o 8,6%. Ceny za komunikáciu a zábavu sa zvýšili o 6,6% a kultúru o 3,9%.

Spotrebiteľské ceny v auguste medzimesačne vzrástli o 0,4% po 0,5% raste v predchádzajúcom mesiaci.

Celková inflácia vzrástla v auguste na 4,5% z júlových 3,9%. Na medzimesačnej báze sa jadrový CPI v auguste zvýšil o 0,4% po 0,5% zvýšení v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte budapeštiansky obchodný vestník

Urobiť časopis hodným mena je drahý biznis. Obchodné správy, spolupracujúce s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdu, presnosť a bez strachu a láskavosti.

Novinové spoločnosti na celom svete majú problém nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vyniknúť bez toho, aby bola ohrozená ich výkonnosť. Nedávno si niektorí ľudia vyskúšali myšlienku zapojenia svojich najdôležitejších partnerov, ich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, pomôžte nám dodať potrebnú kvalitnú obchodnú žurnalistiku. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete zasielať svoje príspevky.

READ  Slovenská menšinová vláda neotvorila prvú schôdzu Národnej rady - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close