Ekonomika

Energetickí a klimatickí lídri zo Spojených štátov, Číny, Európskej únie, Indie a ďalších významných ekonomík na urýchlenie čistej energie

Zúčastnia sa ho najlepší medzinárodní vodcovia z oblasti energetiky a klímy z najväčších svetových ekonomík IEA-COP26 Net Zero Summit 31. marca preskúmajte, ako môžu krajiny spolupracovať na urýchlení tempa čistej energie a znížení emisií skleníkových plynov na čistú nulu v súlade so spoločnými medzinárodnými cieľmi.

Summit Net Zero, ktorého hostiteľom je výkonný riaditeľ IEA Fatih Birol a predseda COP26 Alok Sharma, bol dôležitým medzníkom na novembrovej ceste na COP26 v Glasgowe. Na samite bude prebiehať dynamický dialóg medzi hlavnými ekonomikami sveta. Hlavnými producentmi sú osobitný vyslanec prezidenta USA pre zmenu podnebia John Kerry, osobitný vyslanec čínskeho prezidenta pre zmenu podnebia Si Ťin-chua, výkonný viceprezident Európskej komisie Franz Timmermans a indická energetika, nové a obnoviteľné zdroje. Minister energetiky Raj Kumar.

„Rastúce snahy o čistú energiu a klímu na svete vysielajú jasný signál. Viac ako 120 vlád oznámilo svoj zámer znížiť do polovice tohto storočia emisie na nulu. Teraz je potrebné vynaložiť obrovské sumy, aby sa snahy stali skutočnosťou: pokiaľ nedávne zotavenie globálnych emisií CO2 je dosť dlhé na to, aby sa ukázalo. Nebude, “uviedol Dr. Birol, výkonný riaditeľ IEA. To je dôležitejšie pre zvýšenie rýchlosti ako COP26 neskôr v tomto roku. “

„Dosiahnutie našich klimatických cieľov v nasledujúcich desiatich rokoch by malo byť dodávkou trvajúcou desať rokov, ale nebude sa o nich diskutovať. Preto si Veľká Británia ako hosť 26. konferencie zmluvných strán (COP26) robí z medzinárodnej spolupráce v oblasti zmeny podnebia jednu zo svojich priorít,“ uviedol predseda COP26, pán Sharma. Samit bude dôležitou príležitosťou pre hlavné svetové ekonomiky, aby spolupracovali na tom, ako sa do roku 2050 majú všetci rýchlo, lacno a ľahko dostať na nulu. ““

READ  Pápež za očkovanie ľudí iba na Slovensku - EURACTIV.com

Najvyšší vodcovia v oblasti energetiky a klímy, ktorí sa zúčastnia na samite, budú zastupovať krajiny s globálnymi energetickými potrebami a väčšinou emisií skleníkových plynov vrátane Belgicka, Brazílie, Čile, Kolumbie, Českej republiky, Etiópie, Nemecka, Grécka, Talianska a Japonska. , Keňa, Luxembursko, Mexiko, Maroko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Slovensko a Španielsko. Globálne štatistiky z podnikania a občianskej spoločnosti sa zúčastnia aj so zástupcami mládeže.

Po úvodných zasadnutiach sa bude rad vládnych výborov zaoberať kľúčovými otázkami prechodu na globálnu čistú energiu:

  • Zabezpečenie zmien zameraných na ľudí
  • Katalyzátor pre pravidelnú implementáciu
  • Urýchľuje technológiu a inovácie v tomto sektore
  • Mobilizácia investícií do čistej energie

Predsedať výborom budú ministri vlád vrátane Kanady, Číny, Dánska, Indie, Indonézie, Južnej Afriky, Švédska, Spojeného kráľovstva a Spojených štátov.

Počas záverečného stretnutia budú vedúci predstavitelia diskutovať o kľúčových prioritách hosťovania COP26 v Glasgowe a nasledujúcom stretnutí ministrov IEA a o tom, ako posilniť medzinárodný rámec čistej energie pre rok 2022 a ďalšie roky.

Samit poskytne jedinečné fórum pre dialóg medzi vládami o tom, ako plniť emisné prísľuby. Analýza IEA ukazuje, že sú potrebné rozhodné kroky na zvýšenie čistej energie, aby sa globálne podporilo udržateľné zotavenie v priebehu nasledujúcich dvoch alebo troch rokov, čo stanoví tón pre ambiciózne a udržateľné znižovanie emisií v 30. rokoch 20. storočia. Účinné multidisciplinárne mechanizmy, ako napríklad IEA, pomáhajú katalyzovať tieto snahy.

Globálny energetický systém je dnes vzájomne prepojenejší ako v čase, keď pred takmer polstoročím vznikla IEA. Rovnako ako krajina môže sama osebe len málo reagovať na ropné šoky, ktoré ochromili svetovú ekonomiku, ani vlády dnes nemôžu zmeniť svetový energetický systém iba osobným úsilím.

IEA vydá 18. mája prvý komplexný plán na svete, aby globálny energetický sektor dosiahol čisté nulové emisie do roku 2050, aby pomohol krajinám premeniť ich túžby na koherentnú činnosť v skutočnom svete. Táto bezprecedentná analýza oblasti IEA, ktorú vymenovalo predsedníctvo vlády Spojeného kráľovstva COP26, bude kľúčovým základom pre dosiahnutie globálneho konsenzu pri dosahovaní čistých nulových emisií, s diskusiami o COP26 v novembri a neskôr.

READ  Litovská kancelária na Taiwane sa otvorí do konca tohto roka

/ Verejné vydanie. Tento materiál pochádza zo systému pôvodu a môže mať charakter v čase, upravenom kvôli jasnosti, chôdzi a dĺžke. Zobraziť v plnom rozsahu Tu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close