Ekonomika

Land Rover Discovery bol inovovaný. Dostal moderný kokpit a mierne hybridné motory

Pre uloženie článku musíte byť prihlásený.

Modernizovaný Discovery sa spolieha na nové jednotky zo série Ingenium.

Aktuálna generácia modelu Objav ponuka Land Rover od roku 2016. Z hľadiska tradičného životného cyklu teda prichádza séria faceliftov. Nesie sa v podobnom duchu ako v prípade jej súrodencov, ktorých automobilka tento rok modernizovala. Optické zmeny sú tak minimálne, ale v interiéri vládla modernejšia atmosféra, hybridná technológia sa však presunula pod povrch.

Takto by sme mohli stručne charakterizovať facelift 5. generácie. Navonok si zmeny všimne iba trénované oko – decentne upravené oba nárazníky a vynovená grafika full-LED svetlometov na oboch koncoch. V ponuke sú nové tóny karosérie a dizajn diskov kolies. ŠPZ, ktorá v čase predstavenia súčasnej generácie vyvolávala zmiešané pocity, zostáva nezmenená. Vzadu pod stredovým znakom značka nie je v strede, ale posunutá do strany.

ZALOŽTE ČLÁNOK ZDARMA

Prihláste sa na odber aplikácie REFRESHER + a získajte ďalšie výhody

Tento článok si môžete prečítať zadarmo, ale s predplatným REFRESHER + získate prístup k viac ako 1398 zamknutý článok a získate ďalšie výhody.

VIAC O PREDPLATNOM

Môžete ju kedykoľvek ľahko zrušiť

Od 1,99 € mesačne

Tieto články si môžete prečítať aj v aplikácii REFRESHER +

VIAC

Land Rover Discover bol inovovaný.  Dostal nové displeje a mild-hybridné motory
Zdroj: media.landrover.com

Zásadná zmena je v interiéri – nahrádza predchádzajúci infotainment Multimediálny systém Pivi Pro, ktoré poznáme z ďalších noviniek od Jaguar Land Rover. Stred palubnej dosky je tak podstatne väčší, až 11,4 „dotykový displej. Land Rover tvrdí, že bude mať rýchlejšiu odozvu, jemnejšiu grafiku a prehľadnejšie ovládanie. Nové sú tiež digitálne budíky, volant a volič automatickej prevodovky.

Automobilka vsádza na nové motory zo série Ingenium. Ich podstatou je 48 V palubná sieť, takže tu je čas prísť mild-hybridná technológia. Konkrétne v prípade existuje verzia P360, teda trojlitrový benzínový šesťvalec s výkonom 265 kW / 360 k a 500 Nm.

READ  Democracy Digest: Slovensko pripravuje referendum, predčasné voľby

Naftovú ponuku predstavuje nový naftový trojliter v dvoch verziách – D250 s výkonom 183 kW / 250 k, respektíve 570 Nm D300 s výkonom 221 kW / 300 k a 650 Nm. Toto sú náhrady za predchádzajúce verzie SD4 a SDV6. Naopak, benzínový dvojliter P300 (221 kW / 300 až 400 Nm) bez mild-hybridnej technológie zostáva nezmenený.
Zobraziť galériu 14

galéria

Nahlásiť chybu.
Ak nájdete v článku chybu alebo máte pripomienky, dajte nám vedieť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close