Veda

Inžinieri NASA prehľadajú Voyager 1 a získajú výpis pamäte

Už niekoľko mesiacov narastá obava, že sa možno budeme musieť rozlúčiť so sondou Voyager 1, pretože začala posielať späť skreslené údaje. Teraz prekvapivo poslal Voyager 1 po príkaze „poke“ späť načítanie pamäte letového dátového subsystému (FDS), čo poskytlo určitú nádej, že kozmická loď je v lepšom stave, ako sa obávalo, zatiaľ čo inžinieri tiež umožňujú skenovanie vrátené hodnoty pamäte pre stopy. Hoci tieto údaje neboli odoslané vo formáte, ktorý by FDS mala používať, keď správne funguje, stále sú čitateľné.

Pôvodne sa predpokladalo, že problém bol s telemetrickou modulačnou jednotkou (TMU), no odvtedy sa zúžil na FDS. Toto prichádza, keď inžinieri NASA aktualizujú firmvér na oboch kozmických lodiach, aby predĺžili ich životnosť, ale je príliš skoro vylúčiť to ako možnú príčinu. Teraz, vďaka inštrukcii „poke“, ktorá nariaďuje počítaču vyskúšať rôzne sekvencie vo svojom firmvéri, ak je niektorá jeho časť poškodená – to môžu inžinieri porovnať s predchádzajúcimi udalosťami, aby našli príčinu problémov s FDS. možné riešenie.

Inšpirovaná touto správou o sťahovaní dekódovanej pamäte, Nadia Drake – dcéra Franka Drakea – Napísal, ako to ovplyvňuje Nielen inžinieri, ktorí v posledných desaťročiach pracovali na misiách Voyager, ale aj ich vlastné predstavy o dvoch kozmických lodiach Voyager. Nielenže sú trvalou spomienkou na jej otca a jeho mnohých kolegov, ale ticho, ktoré by nasledovalo, by bolo hlboké, keby sme nemohli komunikovať s týmito vesmírnymi loďami. Napriek tomu je táto nová nádej lepšia ako predchádzajúce správy o tejto odvážnej malej vesmírnej lodi.

vďaka za to [Mark Stevens] Pre tip.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close