Technológie

iOS 14.2 má na niektorých zariadeniach vážne problémy s výdržou batérie

iOS 14.2 má vážne problémy s výdržou batérie

Nie každá aktualizácia je vždy úspešná. Aj keď iOS 14.2 vyzeral solídne, po niekoľkých týždňoch nastali vážne problémy. Súvisia so zníženou výdržou batérie na telefónoch iPhonečo pocítia nielen používatelia, ale aj vývojári. Sťažnosti podávajú dňa fóra technologických gigantov, alebo na Zaplať.

Medzi typické príznaky tohto problému patria rýchle vybitie batérie v percentách a dlhšie doby nabíjania. V niektorých prípadoch je ťažké ho pozorovať, v iných zase celkom zreteľne. Používatelia dokonca hlásia svoje zariadenia stratia viac ako 50% kapacity do 30 minút. V rámci bežnej prevádzky sa spomínajú výrazné poklesy (asi 5%) s nenáročnými činnosťami.

Dôležitá informácia je, že celý problém je spôsobený softvérom. Zákazníci tvrdia, že pred aktualizáciou bolo všetko v poriadku. Našli tiež trik, ako túto nepríjemnosť čiastočne vyriešiť. Po reštartovaní zariadení stav batérie sa neočakávane zvýšil.

Staršie modely ako napr iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S a iPhone SE prvej generácie Neexistuje však ani výnimka iPhone 12 vo všetkých štyroch verziách.

Existujú aj poznámky o podobnom správaní v iPade Pro od roku 2018, ktorý používa iPadOS 14.2 (rovnaký základ ako iOS 14.2).

Ovplyvnený systém iOS 14.2 dorazil len dva týždne po vydaní iOS 14.1, ako súčasť druhej veľkej aktualizácie. Priniesol nové Emoji, interkom, optimalizované nabíjanie pre AirPods, detekcia ľudí, nové pozadia a ďalšie.

V súčasnosti neexistujú nijaké dôkazy, ktoré by to naznačovali že chybu vyriešil iOS vo verzii 14.2.1. Zameral sa iba na opravu MMS správ a zlá odozva dotykovej obrazovky na iPhone 12 mini.

Apple už momentálne testuje iOS 14.3 a iPadOS 14.3ktoré by mohli problémy vyriešiť. Tretia veľká aktualizácia obsahuje podporu pre Apple ProRaw (iPhone 12), vylepšené domáce ovládanie a zmeny v aplikáciách Zdravie a Počasie.

READ  Náhodne: Sledujte niekoho Speedron Celeste pomocou tanečného netopiera

Na záver už len dodajme ak ste ešte neprešli na iOS 14.2 a máte starší iPhone, radšej počkajte, kým bude všetko v poriadku. Vyvarujte sa zbytočných nepríjemností.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close