Hlavné správy

Irán vyzýva svet, aby sa spojil proti nezodpovedným činom Spojených štátov

Teherán 20. septembra (TASR) – Irán v nedeľu vyzval zvyšok sveta na zjednotenie proti USA po tom, čo Washington jednostranne vyhlásil, že sankcie OSN proti Islamskej republike opäť nadobudnú platnosť.

Očakávame, že medzinárodné spoločenstvo a všetky krajiny sveta budú hovoriť jednotne a postavia sa proti tomuto nebezpečnému a nezodpovednému činu, ktorý spáchal režim Bieleho domu,„Hovorca iránskeho ministerstva zahraničia Said Khatibzada povedal na tlačovej konferencii v Teheráne.

Washington v sobotu vyhlásil, že vyvodí dôsledky pre každú krajinu, ktorá porušila protiiránske sankcie, a to napriek skutočnosti, že USA sú na ich platnosti takmer samy na svete.

Celý svet hovorí, že sa nič nemení,„uviedol pre Chatibzadu, že existujú iba sankcie“v zatúlanom svete„Minister zahraničia USA Mike Pompeo.

Sobotné vyhlásenie Washingtonu o znovuzavedení sankcií je založené na kontroverznom “spätne„mechanizmus, ktorý podľa USA umožňuje každému signatárovi dohody o jadrovom programe v Teheráne z roku 2015 obnoviť predtým sankcionované sankcie OSN, ak sa ukáže, že Irán začal porušovať svoje medzinárodné záväzky.

Irán v jadrovej dohode z júla 2015 sľúbil, že zmenší svoje jadrové ambície výmenou za zrušenie sankcií, ktoré na neho uvalil Západ.

READ  Chaos na kontrolných stanovištiach na hraniciach Ukrajiny s Poľskom a Slovenskom, keď uviaznu tisíce kamiónov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close