Ekonomika

Isha Sharma je prvou medzinárodnou majsterkou Karnataky

SS Sreekumar

z Karnataky Isha Sharma Svoju prvú kvalifikáciu International Masters a Women’s Grandmaster dosiahla na nedávno skončenom turnaji Slovakia Open Bistani 2022.

Isha je vyškolená pod FIDE Tréner K. Visveswaran, dosiahol skóre 5/9 s hodnotením ELO 2453, čím získal 48,8 bodov hodnotenia. V treťom kole Isha Poľská legenda veľmajster Krasenkow zaznamenal skvelé víťazstvo proti Michaelovi (2569), jeho doteraz najlepšie víťazstvo.

Isha, študentka posledného ročníka ekonómie na Sri Dharmasthala Manjunatheswara Educational Trust v Ujire pri Dharmasthale, je prvou medzinárodnou majsterkou Karnataky. Na ceste za IM Norm porazil vysoko hodnoteného Slováka IM Neugebauera Martina (2528) a remizoval s Islandčanom IM Stefanssonom Vignirom Vatnarom.

Isha, bronzová medailistka z ázijských škôl do 15 rokov z roku 2015 a víťazka 2017 Asian Junior Women’s Rapid Championship v Iráne, ktorá sa usiluje o svoj titul, momentálne hrá na turnaji Weserkepso Indoor GM v Budapešti v Maďarsku. Sprevádzala ho jeho matka Dr. Vidya Abhay.

V roku 2015 mu FIDE udelila WCM. V roku 2020 dosiahol titul WIM. Národný bronzový medailista do 19 rokov 2017.

Okrem iných úspechov Isha získala zlatú medailu na medzinárodnom šachovom turnaji Hofheimer Fruehjahr Open 2019, ktorý sa konal v Nemecku, a na medzinárodnom šachovom turnaji Aeroflot Open 2019 skončila štvrtá. Zúčastnil sa aj na 26. ročníku Abu Dhabi International Masters Chess a Vienna Chess Open.

TV Prasad sa stal prvým medzinárodným mužským majstrom a Ravi získal v roku 1987 cenu Arjuna. Gopal HegdeTej Kumar MS (chystá sa stať veľmajstrom), Sivananda PS, Staney GA, Viani Antonio D’Cunha, Raghunandan K.SGirish Kaushik a kol Pranav Anand nasledoval Prasadove kroky.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close