Svet

Izrael útočí na juh Gazy, rodiny rukojemníkov naliehajú na Netanjahua, aby uzavrel dohodu

PÁSMO GAZA: Izraelská armáda v pondelok (22. januára) bombardovala Khan Younis, epicentrum poslednej vojny v Gaze, po tom, čo premiér Benjamin Netanjahu odmietol pod tlakom ich rodín podmienky Hamasu na prepustenie rukojemníkov. .

Svedkovia uviedli, že k smrtiacim útokom došlo v noci v Khan Younis, najväčšom meste na juhu Gazy, a medzi izraelskými vojakmi a bojovníkmi Hamasu vypukli kruté boje.

Za posledných 24 hodín bolo zabitých viac ako 120 ľudí, informovalo v pondelok ministerstvo zdravotníctva v Gaze riadenej Hamasom.

„Ostreľovanie neprestalo od 5. hodiny ráno,“ povedal Younis Abdel Razek (52), ktorý sa so svojou rodinou uchýlil na mestskú univerzitu Al-Aksá.

„Nemôžeme opustiť univerzitu… je to nebezpečné a bojím sa o tých najmenších,“ povedal. „Povedali, že oblasť al-Mawazi je bezpečná, ale klamali,“ dodal s odkazom na pobrežnú oblasť západne od Khan Yunis.

Medzitým 21-ročný Mahdi Antar povedal, že sa obáva, že sily „zaútočia“ na nemocnicu Al-Nasr, kde býval so svojou rodinou.

Zatiaľ čo na juhu sa boje zintenzívnili, neskončili sa na severe, kde predstavitelia Hamasu hlásili ostreľovanie v oblasti mesta Gaza a svedkovia počuli výbuchy.

Hamas v nedeľu zverejnil 16-stranové vyhlásenie, v ktorom priznal „niektoré chyby“, ale obhajoval útoky zo 7. októbra, ktoré rozpútali vojnu.

Podľa údajov agentúry AFP na základe oficiálnych izraelských údajov pri útokoch zahynulo približne 1140 ľudí, väčšinou civilistov.

V reakcii na to Izrael sľúbil, že zničí Hamas, ktorý v Gaze zabil najmenej 25 295 ľudí, väčšinou žien a detí, podľa najnovších údajov, ktoré v pondelok zverejnilo ministerstvo zdravotníctva v Gaze.

READ  Worthington integruje sna snov, aby získal prvé zlato vo voľnom štýle BMX

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close