Svet

Peng Liyuan sa stretol so zambijskou prvou dámouPeng Liyuan, manželka čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, sa 15. septembra 2023 v Pekingu v Číne stretáva s prvou dámou Zambie Utitou Hichilema. Prvá dáma Zambie sprevádzala zambijského prezidenta Hakayindeho Hichilemu na štátnej návšteve Číny. [Xinhua/Ding Lin]


Peking, september 15. (Sin-chua) – Manželka čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, Peng Liyuan, sa v piatok stretla s prvou dámou Zambie Utitou Hichilema, keď zambijský prezident Hakainte Hichilema uskutočnil štátnu návštevu Číny.


Počas ich stretnutia v Pekingu Peng povedal, že oceňuje dlhodobý záväzok prvej dámy Zambie v oblasti humanitárnych záležitostí a vecí verejného blaha a jej veľké úsilie o ochranu práv a záujmov zraniteľných skupín, žien a detí. Hovoril aj o úspechoch Číny v oblasti vzdelávania žien a dievčat, prevencii a kontrole AIDS a pokroku krajiny pri presadzovaní práv ľudí so zdravotným postihnutím.


Peng povedal, že Čína a Zambia majú dlhodobé priateľstvo a železnica Dussehra je pamätníkom tohto priateľstva. Dúfal, že pod vedením oboch hláv štátov budú obe strany pokračovať v posilňovaní výmen a spolupráce v rôznych oblastiach, aby boli prínosom pre ich dva národy.


Prvá dáma Zambie hovorila o priateľstve za každého počasia, ktoré vytvorili staršia generácia zambijských a čínskych vodcov, ako aj o duchu železnice Dussehra. Podelil sa o to, čo videl a počul počas návštevy prezidenta Hichilemu v Číne, a vyjadril hlboký obdiv k rozvojovým úspechom Číny.


Predstavila prácu Zambie v oblasti vzdelávania dievčat a žien, ako aj jej prácu v oblasti prevencie a kontroly AIDS. Poďakoval Pengovi za jeho dlhodobý záujem o rozvoj zambijských žien, detí a dospievajúcich a povedal, že sa teší na to, že prispeje k prehĺbeniu priateľstva medzi Zambiou a Čínou.(Zdroj: Xinhua)

READ  Turecko víta politickú dohodu medzi al-Burhanom a Hamdokom v Sudáne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close