Zábava

Izraelský prezident Isaac Herzog navštívil SlovenskoANI |
Aktualizované:
4. september 2023 21:07 IST

Bratislava [Slovakia]4. septembra (ANI/TPS): Izraelský prezident Isaac Herzog začal v pondelok ráno štátnu návštevu Slovenska. Pred bilaterálnym diplomatickým stretnutím ho na štátnej slávnosti v Krasalkovićovom paláci prijala prezidentka SR Zuzana Kabutová.
Podľa miestnej tradície prezident po príchode namočil chlieb do soli predtým, ako zazneli hymny oboch krajín.
Prezidenti na svojom stretnutí diskutovali o význame, ktorý obe krajiny zdieľajú, pokiaľ ide o spôsoby zvyšovania a rozširovania bilaterálnych vzťahov a oblastí spolupráce medzi oboma krajinami.

Izraelský prezident Isaac Herzog označil prezidenta krajiny za „skutočného priateľa štátu Izrael“.
„Partnerstvo medzi našimi krajinami má veľký potenciál a verím, že moja návšteva otvorí dvere k väčšej spolupráci v mnohých oblastiach,“ dodal.
„Židovský národ má na Slovensku hlboké korene,“ povedal Isaac Herzog. „Je to krajina, kde prekvitala židovská kultúra, ale bola tiež svedkom strašných zverstiev a zničenia mnohých židovských komunít. Poďakoval som prezidentovi za jeho hlbokú oddanosť pripomenutiu si holokaustu a boj proti antisemitizmu.“
Prezident Herzog poznamenal: „Izrael a Slovensko spája pevné priateľstvo a postupom času sme čelili významným výzvam založeným na spoločných hodnotách a vzájomnej dôvere. Naša vynikajúca spolupráca v oblasti životne dôležitej humanitárnej pomoci v tieni ľudskej tragédie, ktorá sa odohráva ďaleko odtiaľto Ukrajina medzi našimi krajinami hovorí svetu o našich spoločných hodnotách.“ Príklad partnerstva. Vidíme Vás ako partnerov na sľubnej ceste k spoločnej budúcnosti. Dúfam, že moja návšteva prispeje k čoraz väčšej spolupráci v oblastiach ekonomika, kultúra, vzdelávanie, veda a ďalšie oblasti. Pretože verím, že partnerstvo medzi našimi krajinami má veľký potenciál pre našich ľudí a ľudstvo ako celok. ( ANI/TPS)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close