Zábava

V ľadovom hokeji mužov Slovensko porazilo Spojené štáty americké, vyhralo rozstrel a postúpilo do semifinále.

Pred dvoma mesiacmi som telefonoval svojej babičke, že budem v Pekingu na zimných olympijských hrách. Strhla sa.

Ale vysvetlil som to Budeme v rovnakom meste a nebudem ju môcť vidieť. určite budem bublina, Izolovaný od zvyšku čínskej populácie. Babička povedala neboj sa. Sústreďte sa len na svoju prácu, povedala.

Predtým, ako som na začiatku epidémie začal pracovať v Tokiu, žil som v Pekingu. Keď som odchádzala, netušila som, kedy babičku opäť uvidím. Čínske hranice sú kvôli vláde takmer dva roky uzavreté a vláda akceptovala obmedzené víza pre novinárov.

Zimné olympijské hry mi poskytli vzácnu príležitosť vrátiť sa domov.

Stále v uzavretom olympijskom kruhu, Je to ako prejsť mestom v sklenenej krabici bez toho, aby som mohol zažiť Peking, ktorý poznám. Hotely a haly sú obklopené provizórnymi stenami a bezpečnosťou, pričom pracovníci oblečení v hazmatoch čakajú pri stoloch alebo kontrolujú moju vládu.

Takže, keď som zbadal most blízko môjho hotela, videl som okno, v ktorom som videl moju babičku, umožňujúce obyvateľom Pekingu pozerať sa dole do uzavretého kruhu, dočasných múrov. Odovzdal som lokalizačný špendlík svojim príbuzným a povedal som im, že toto je, žiaľ, najbližšie miesto, kam sa môžeme dostať.

Napriek tomu sa moja stará mama tešila, 20 minút predtým, ako mala na sebe svoj krásny zimný kabát. Zakričal som šťastný nový rok v mandarínčine a skákal som hore a dole, pretože to nepočula. Zložila si masku a široko sa usmiala, tvár sa jej na okrajoch scvrkla.

Naše stretnutie bolo znakom osamelosti, ktorú svet znášal od začiatku vypuknutia.

Prečítajte si celý príbeh:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close