Zábava

Alpské lyžovanie – Vlhová dominuje v slalome, Shiffrinová štvrtá; Mužské podujatie bolo zrušené

Levi, Fínsko: Slovenka Petra Vlová bola v sobotu v triede sama pre seba, v pretekoch Svetového pohára v slalome žien vo fínskom Levi skončila o viac ako sekundu pred svojimi súperkami, kým obľúbená Američanka Mikaela Shiffrinová prišla domov štvrtá.

Svahy v laponskom lyžiarskom stredisku vyhovovali Valhovej, ktorá vyhrala preteky za minútu 50,59 s, 1,41 s pred Nemkou Lenou Doerovou.

„Som veľmi prekvapená, ale samozrejme som šťastná, pretože obe jazdy boli z mojej strany perfektné,“ povedala Vlhová.

„Šieste víťazstvo tu na Levoch, čo môžem povedať? Úprimne, nečakal som, že medzi mnou, Lenou a Katarínou bude taká priepasť, ale cítim sa dobre. Lyžovanie si užívam a cítim sa sebavedomo.“

Dvadsaťosemročná Vlhová sa v prvej jazde dostala do vedenia a v druhej si ho predĺžila, našla svoj rytmus mimo brán a rýchlosť si vybudovala v zjazde.

Tretia skončila Rakúšanka Katharina Liensbergerová so stratou 1,55 s.

„Bolo úžasné ukázať tento výkon dnes v novej sezóne, je to pre mňa skutočne nový štart,“ povedal Liensberger.

„Len som chcel lyžovať rýchlejšie pre seba a bolo to naozaj dobré… Dnes som si užil veľa zábavy.“

Shiffrinová, ktorá bola nedávno v tréningu na výbehu, nedokázala udržať tempo v záverečnej časti trate a napokon za Vlovou zaostala o 1,70 s.

Zjazd mužov v Zermatte-Cervinia na hraniciach medzi Švajčiarskom a Talianskom zrušili v sobotu skôr pre husté sneženie a vietor.

READ  „Nezabudni, aby dostal svoj ôsmy prsteň“: Tom Brady rozdrvil Miss Slovensko Veronika Rajek nechce, aby legenda NFL odišla do dôchodku ako Gisele Bundchen

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close