Zábava

Írsko si už nemôže kupovať žiadne prešľapy pri riadení Gruzínska

Ženská reprezentácia Írskej republiky vyhrala tri víťazstvá v rade a po štvrtkovej remíze so Slovenskom sa im v tejto reprezentačnej prestávke nepodarí dosiahnuť šesťbodový cieľ.

Ale ak sa im nepodarí poraziť Gruzínsko dnes večer – výkop o 19:00 na RTÉ2 – ich nádeje na postup na Majstrovstvá sveta žien v roku 2023 v Austrálii a na Novom Zélande sú takmer u konca.

„Gruzínsko potrebuje vyhrať – je to jednoduché,“ povedala Vera Pav, nedávna nadšená manažérka.

„Musíme sa zlepšiť v utorok, musíme sa zlepšiť v utorok, je to zápas, ktorý musíme vyhrať. Samozrejme, boli sme sklamaní (z remízy), prišlo nás viac. Ale na druhej strane, ak si Videl som zápas, mohli sme prehrať.

„Ako im povedal môj asistent Tom (Elms), boli takí agresívni, že sme sa nejako nevedeli chytiť do hry.

Pri získavaní lopty išli priamo dopredu a bolo pre nás ťažké získať našu štruktúru a pokoj v hre.“

Slováci prišli na štadión Dalhousie, statočne bránili a prevýšili súpera, remizovali 1:1.

Vo svetovom rebríčku FIFA Women’s World Rankings, ktorý delí tieto dve krajiny, je len 90 miest, pričom Írsko je na 33. mieste a Gruzínsko na 123. mieste.

Ak zelené ženy potrebujú viac dôvodov na optimizmus, mali by sa pozrieť na výsledky Gruzínska v A-skupine, kde prehrali 4:0 so Švédskom a 3:0 s Fínskom, hoci so Slovenskom prehrali 2:0. .

Na druhej strane Íri by mali ísť v šľapajach svojich rivalov podobným rozdielom, ako keď zdolali Fínsko 2:1 a prehrali 1:0 so Švédskom a následne remizovali so Slovenskom, ako bolo spomenuté. Víťazstvo proti tímu, ktorý je momentálne na konci tabuľky.

Najmä šport a futbal sa však často neriadia takouto logikou, takže ak má Írsko dosiahnuť očakávaný úspech, musia byť profesionálne.

READ  Wales Women: Manažérka Cymru Gemma Grainger podpísala predĺženie zmluvy do roku 2027 | Futbalové správy

Denise O’Sullivan a Megan Connolly z Corku by mohli zohrať kľúčovú úlohu pri kontrole tempa v strede poľa, zatiaľ čo ak hra pôjde dobre, Sawyers Noonan a Eba O’Mahoni budú mať k dispozícii viac minút.

Ale hlavné je, že Írsko udrží svoje kvalifikačné ťaženie pri živote s tromi bodmi, ktoré ich môžu posunúť na druhé miesto.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close