Newcastle 0:1 Borussia Dortmund: Gól Felixa Nmechu odovzdal Toonovi prvú prehru v Lige majstrov v sezóne | Futbalové správy

Newcastle údajne utrpel svoju prvú prehru v Lige majstrov doma s Borussiou Dortmund; V polčase vyhral gól Felixa Nmecha; Callum Wilson a Anthony Gordon narazili na priečku neskoro, keď Newcastle skĺzol na tretie miesto v skupine F.

23:09, Spojené kráľovstvo, streda 25. októbra 2023

Newcastle utrpel prvú prehru v Lige majstrov v sezóne, keď doma prehral 1:0 s Borussiou Dortmund, čím zostala skupina F úplne otvorená.

Dortmund priviedol Newcastle späť na zem, keď utrpel svoju prvú porážku v deviatich zápasoch, keď vo svojom poslednom európskom zápase v St James‘ Park porazil francúzskeho šampióna Paríž Saint-Germain 4:1.

Gól Felixa Nmechu v polčase sa ukázal ako víťazný, keďže nemecká strana zaznamenala prvé víťazstvo v Lige majstrov v sezóne.

Hodnotenie hráčov

Newcastle: pápež (7); Trippier (6), Lascelles (6), Schar (7), Burn (6); Longstaff (6), Guimaraes (6), Jolinton (6); Almiron (7), Isaac (n/a), Gordon (8).

Spoločníci: Wilson (6), Donnelly (6), Targett (6), Murphy (n/a), Willock (6).

Borussia Dortmund: Goebel (8); Wolff (7), Hummels (7), Schlotterbeck (8), Benzepini (7); Kane (6), Nmecha (8), Sabitzer (7); Reus (6), Fulcrug (6), Malone (7).

Spoločníci: Oskan (6), Raina (6), Haller (6), Sule (6), Adeyemi (6).

Hráč zápasu: Felix Nmecha

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Callum Wilson, ktorý po 15 minútach nastúpil za zraneného Alexandra Isaka, premárnil dobrú šancu na vyrovnanie Newcastlu v druhom polčase, keď Gregor Copel bravúrne zachránil.

Drevené práce dvakrát odmietli Newcastle neskoro, Wilson zamieril vedľa z priameho kopu, zatiaľ čo Anthony Gordon zlyhal v prestávke mimo tyče.

Zverenci Eddieho Howea, ktorý odštartoval nočnú špičku skupiny, klesli na tretie miesto za Dortmund, pričom PSG je na čele tabuľky so šiestimi bodmi po výhre 3:0 nad AC Miláno.

READ  Hraničné kontroly s Poľskom, Českou republikou a Slovenskom zabraňujú nelegálnej migrácii

Ak chcú Magpies postúpiť do vyraďovacej fázy Premier League, čakajú budúci mesiac ťažké zápasy proti Dortmundu a PSG.

Postup Newcastlu v CL kontroloval Dortmund

Obrázok:
Miguel Almiron z Newcastlu ukazuje sklamanie z prehry

Dažďom nasiaknutý St James‘ Park bzučal pred začiatkom zápasu s očakávaním po ich odoslaní PSG na Tyneside začiatkom tohto mesiaca.

Atmosféra prispela k chaotickému začiatku zápasu, keďže obe strany mali šance ísť do vedenia.

Novinky z tímu Newcastle

• Sandro Donali bol menovaný medzi náhradníkmi stredopoliara, ktorý je predmetom vyšetrovania údajného porušenia pretekárskych pravidiel v jeho rodnom Taliansku, pričom správy naznačujú, že by mohol byť okamžite oznámený dlhší zákaz.
  • Šéf Newcastlu Eddie Howe urobil dve zmeny oproti sobotňajšiemu víťazstvu 4:0 nad Crystal Palace, nahradil Jacoba Murphyho a Calluma Wilsona Miguelom Almironom a do základnej zostavy sa vrátili Alexander Isak.
  • Rami Benspini a bývalý hosť z Man Utd Marcel Sabitzer urobili vo svojom tíme dve zmeny, nahradili Juliana Ryersona a Juliana Branda, ktorý má problém so svalom.

V druhej minúte brankár Newcastlu Nick Pope nohami zblokoval strelu Donyala Malonea, o minútu neskôr bol v pozore, aby zastavil strelu jeho opačného čísla Goble Gordon.

Pope predviedol vynikajúci dvojitý zákrok v 10. minúte, najskôr odmietol Malonea a potom tesnú nadstavbu od Nicklausa Fulcruka.

Obrázok:
Nick Pope predviedol skvelý dvojitý zákrok v prvom polčase

Newcastlu potom v závratnej rýchlosti kontroval Isaac, ktorý sa pošmykol v Gordonovi, no Goblet ho opäť zamietol.

To bol Isakov posledný skutočný zápas, keď po 15 minútach ošetrovania na ihrisku odskočil.

Ale keď sa blížil polčas, Dortmund umlčal St James‘ Park. Nico Schlotterbeck vyplienil záhradu a uvoľnil Marca Reusa, ktorý sa po ľavej strane pošmykol na obrancu, ktorého center našiel neoznačeného Nmecha a umožnil tak bývalému mladíkovi Manchestru City odborne naviesť domov.

Obrázok:
Felix Nmecha z Borussie Dortmund oslavuje víťazstvo v Newcastli

Dvanásť minút pred druhým polčasom Wilson premárnil veľkú šancu na vyrovnanie, keď ho Gordon našiel v šestnástke, ale po centri, aby sa postavil, vystrelil na Gobleta, ktorý excelentne zasiahol.

READ  Slovensko plánuje Ukrajine darovať stíhačky MiG zo sovietskej éry

Sandro Donali nastúpil ako náhradník v druhom polčase uprostred špekulácií, že by mohol čeliť dlhému zákazu činnosti za priestupok súvisiaci s rasami.

Kolega náhradníka Jacob Murphy bol nútený odísť pre zranenie ramena a trvalo to len tri a pol minúty.

Newcastle sa dvakrát priblížil k tlaku na vyrovnanie, keď Wilson v 87. minúte strelil priamy kop proti tyči a Gordon trafil rovnakú časť dreva odrazenou strelou v poslednej minúte nadstaveného času.

Howe: Najväčšou ranou boli zranenia z porážky

Obrázok:
Eddie Howe utrpel prvú prehru v Lige majstrov

Šéf Newcastlu Eddie Howe hovorí pre TNT Sports:

„Strata (Alexandera) Isaaca je rana, ďalšia ťažká, ktorú dnes večer znesieme, pretože máme malý tím a stratili sme Jacoba (Murphyho).

„Zo všetkých veľkých zápasov, ktoré nás čakajú, je dnešný večer tým najväčším sklamaním.“

„Vyzerá to na opätovný výskyt Alexandrovho problému s trieslami, nie je vážny, ale dosť zlý na to, aby ho vylúčil, a je to veľká rana pre hráča jeho kvalít.

„Jacob to myslí veľmi vážne, možno vykĺbené rameno.“

Pokiaľ ide o porážku, Howe dodal: „Sme sklamaní, že sme dnes nič nezískali – nemyslím si, že by sme mali prehrať.

„Bol to pre nás ťažký zápas. V prvom polčase sme boli tam, kde sme mali byť.“

„Takticky boli dobrí, robili nám problémy v centrálnych oblastiach a my sme boli trochu voľní v držaní lopty.

„Druhý polčas sme boli oveľa lepší a išlo o to, či nám lopta pôjde a bohužiaľ sa tak nestalo.“

Terzic: Zaslúžili sme si vyhrať „Skupina je teraz otvorená“

Obrázok:
Tréner Borussie Dortmund Edin Tercic mal z víťazstva radosť

Hlavný tréner Borussie Dortmund Edin Tercic pre TNT Sports:

„Nebol to dokonalý herný plán, ale perfektné rozhodnutie. Odohrali sme perfektný prvý polčas a v druhom polčase sme ukázali veľký boj.

READ  Connor Bedard oslňuje v OT, aby poslal Kanadu do semifinále

„Zaslúžili sme si vyhrať v prvom polčase a sme veľmi šťastní.

„Ako manažér nemám rád nabudený tím, ale keď sme videli žreb, vedeli sme, že to bude ťažký boj až do konca – už sme v polovici.

„Všetko je jasné. O dva týždne budeme mať novú príležitosť vidieť, ako ďaleko môžeme zájsť.“

Štatistika Opta: Newcastle utrpel prvú európsku domácu prehru od roku 2003

• Newcastle United prehral doma vo veľkej európskej súťaži prvýkrát od marca 2003 proti Barcelone – medzi týmito prehrami (W19 D5) prešiel 24-zápasovou sériou bez prehry.
  • Pre Newcastle to bola piata prehra z posledných 40 zápasov v St James‘ Park vo všetkých súťažiach (W27 D8).
  • V novembri 1995 Blackburn Rovers proti Spartaku Moskva v zápase Ligy majstrov UEFA s maximálne desiatimi rôznymi anglickými hráčmi, ktorí sa dnes večer predstavia v Newcastli (Willock, Murphy, Targett, Burn, Wilson, Longstaff, Trippier, Pope, Lascelles, Gordon). (ďalších 10).
  • Newcastle United čelil v prvom polčase tohto zápasu 10 strelám – iba Krvena Svetza (44) čelil v tejto sezóne Lige majstrov UEFA viac strelám ako Straky (29), ktoré inkasovali v prvom polčase pred gólom Felixa Nmechu.

Zostávajúce zápasy Newcastlu Ligy majstrov…

7. novembra: Borussia Dortmund (A) – výkop o 17.45 h

28. novembra: PSG (A) – výkop o 20:00

13. decembra: AC Miláno (H) – výkop o 20:00