Zábava

Znovu sa otvorí Európa na Vianoce? J.P. Morgan si to myslí

Predajca predvedie sviečky v obchode na vianočnom trhu na Kondrokovom námestí v Kyjeve.

Fotografie pohovky | Lightrocket | Getty Images

Londýn – Znovu sa Európa otvorí na Vianoce?

To je otázka na mysli mnohých Európanov, keď sa blíži sviatočné obdobie, pričom odborníci JPMorgan veria, že obmedzenia Govt-19 budú uvoľnené skôr, ako sa začnú festivaly.

Európske krajiny sa chytajú druhej vlny infekcií korónovými vírusmi. Výsledkom je, že dve hlavné ekonomiky eurozóny – Nemecko a Francúzsko – sú uzamknuté na vnútroštátnej úrovni a mnoho krajín prijalo prísnejšie opatrenia na ochranu svojich zdravotných systémov.

Zvýšenie obmedzení v posledných týždňoch zasadilo nový úder sektoru služieb s obavami z toho, ako dlho budú operácie trvať.

„Vzhľadom na obrovskú hospodársku a sociálnu aktivitu, ktorá sa uskutoční v decembri, je dôležité vedieť, či sa dodržia súčasné harmonogramy,“ uviedol vo štvrtok vo vyhlásení ekonóm spoločnosti JPMorgan David Mackie.

“Náš rozsudok bude ich,” povedal.

Nemecká národná výluka potrvá do konca novembra; Vo Francúzsku budú súčasné obmedzenia trvať do 1. decembra; Posledná výluka vo Veľkej Británii sa končí 2. decembra.

„Zámky by sa mali uvoľniť začiatkom decembra, čo umožní výrazné zlepšenie hospodárskej a sociálnej aktivity pred dovolenkovým obdobím,“ uviedol.

“Uvidí sa, či dôjde k ďalšiemu blokovaniu Európy v prvých mesiacoch budúceho roka, a to závisí od pokroku kandidátov na očkovanie. Zatiaľ sa však urobilo dosť na zvrátenie infekcie,” dodal Mackie.

JP Morgan číta najnovšie údaje o pohybe v Európe a porovnáva, čo sa stalo počas prvej vlny. V Nemecku, Španielsku a Spojenom kráľovstve banka dospela k záveru, že počet pohybov klesol, aby sa šírenie vírusu udržalo zvládnuteľnou rýchlosťou.

JPMorgan navyše tvrdil, že v Írskej republike, Holandsku a na Slovensku – kde sa v súčasnej druhej vlne zvýšili obmedzenia – počet nových prípadov za posledný týždeň klesol.

READ  Nechcete nechať ujsť menej známe európske hlavné mestá

„Tieto skúsenosti naznačujú, že obmedzenia zavedené v posledných týždňoch v celej Európe budú postačujúce na opätovné získanie kontroly nad vírusom, aspoň zatiaľ,“ uviedla Maggie.

Prihláste sa na odber CNBC Pro a získajte prístup k živým rozhovorom Pro, vrátane našich 2. decembra Diskusia o príležitostiach a rizikách na medzinárodných trhoch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close