Technológie

Jaguar X-Type kráľovnej Alžbety II., na ktorom jazdila na hrade Windsor, sa predáva za 43 000 libier

Jaguar X-Type, ktorý vlastní zosnulá kráľovná Alžbeta II., sa po predaji v aukcii predal za 43 000 libier.

Svieža kombi – jeho farba sa nazýva Emerald Fire – má najazdených necelých 75 000 míľ a má za sebou rozsiahlu servisnú históriu.

Jej zosnulé Veličenstvo, ktoré zomrelo v septembri vo veku 96 rokov, uprednostňovalo Land Rover Defender ako svoje primárne auto, pričom svoj Jaguar považovalo za „tesného druhého“ a údajne s ním jazdilo po sídlisku Windsor.

Po návšteve aukčného domu Historics v Berkshire sa motor predal za 35 000 libier plus prirážka pre kupujúceho.

Kombík Jaguar X-Type z roku 2009, ktorý kedysi vlastnila a jazdila kráľovná Alžbeta II., sa dostane pod kladivo koncom tohto mesiaca.

Tento model sa bežne v aukcii vydraží za približne 5 000 libier, no kráľovský nádych zvýšil hodnotu auta.

Hodí sa k autu, ktoré kedysi vlastnil panovník, má interiér z jačmennej kože a rôzne vymoženosti, ako je strešné okno, klimatizácia, elektrické okná a automatická prevodovka.

Napriek tomu, že vyzerá ako rodinné auto, Jaguar, navrhnutý Ianom Callumom, má 3-litrový motor V6, ktorý posiela výkon na všetky štyri kolesá, vďaka čomu je pri temperamentnej jazde neuveriteľne stabilný.

Pre skutočných petrolheadov nebol Jaguar X-Type nikdy obľúbený, pretože väčšina motorov ukrytých pod karosériou veľkej mačky pochádza zo skromného Fordu Mondeo.

Auto predal o Historickí dražitelia Mercedes World, neďaleko Weybridge, Surrey, bol vypredaný 26. novembra.

Ak sa auto vydraží bez rezervy, predá sa za akúkoľvek cenu – aj keď je to 1 libra. Jaguar však získal skvelých 43 000 libier.

Vo vnútri Jaguaru je množstvo obloženia s dreveným efektom a automatická prevodovka, CD a satelitná navigácia.

Pod kapotou sa nachádza 3-litrový motor V6 – najväčší a najvýkonnejší v ponuke.

Vzadu je batožinový priestor zoradený tak, aby chránil auto pred akýmkoľvek poškodením od psov

Podľa Historic Auctioneers: „Tento fantastický kúsok kráľovskej histórie je prezentovaný v Emerald Fire s interiérom z kože Barley a prvým majiteľom bola kráľovná Alžbeta II.

Potvrdzuje to aj pôvodný manuál, ktorý zaznamenáva „PYN IF“, čo je vidieť aj na fotografiách HM Queen za volantom. Má strešné okno, automatickú prevodovku, elektrické okná, klimatizáciu, dobrú servisnú históriu, certifikát Jaguar Heritage Trust a je dobre udržiavaný.

Kráľovská rodina má možno dlhú históriu so štátnymi limuzínami Bentley, no miluje aj Jaguáre. Hoci zosnulú kráľovnú Alžbetu II. bolo počas jej dlhej vlády vidieť za volantom mnohých áut, jej obľúbencom bol Land Rover Defender.

Podľa Historic Auctioneers má auto najazdených len 72 544 míľ a má za sebou rozsiahlu servisnú históriu.

Kráľovnú odfotili v marci v aute, keď vzala svojich corgis na prechádzku do záhrady Frogmore Gardens.

Kráľovnú odfotili v marci v aute, keď vzala svojich corgis na prechádzku do záhrady Frogmore Gardens.

Zadné sedadlá 13-ročného auta vyzerajú bezchybne, rovnako ako výplne dverí, koberce a drevené obloženie.

Aj keď je nepravdepodobné, že by ste si kúpili cestu na trón, jeden uchádzač môže sedieť na starom sedadle zosnulej kráľovnej.

Na 13-ročné auto vyzerá karoséria bezchybne bez poškodenia na parkovisku v supermarkete a zliatinové kolesá sú bez poškodenia od hrbolov a výmoľov.

„Osobne preferovala tento model, ale keď nebol dostupný, mala záložné auto, Jaguar X-Type Estate.

„Na obrázkoch dostupných online môžete vidieť kráľovnú Alžbetu II., ako riadi toto auto so slnečnými okuliarmi a šatkou. Bola šťastná a zdravá a nechala za sebou hrad Windsor na dlhé prechádzky za volantom jaguára.

Od roku 2004 do roku 2009 nepatrilo kombi X-Type medzi najžiadanejšie modely, aké značka kedy vyrobila, no kto by si myslel, že to bude jedno z vozidiel kráľovnej Alžbety II.

„Prišiel s dvoma druhmi paliva a najväčším motorom bol benzín. Ide o 3,0-litrový motor V6, ktorý si pre tento konkrétny automobil zvolila kráľovná Alžbeta II. Toto je určite auto pre seriózneho zberateľa alebo royalistu a s pôvodom, ktorý sa nedá porovnávať, je jedinečný!“

James Good z Historics povedal: „Je pre mňa veľkou cťou priniesť do aukcie takýto ikonický kúsok histórie – a auto, ktoré sa jej veličenstva kráľovnej Alžbete II.

‚Úžasný a neopakovateľný poklad.‘

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close