Zábava

Jaishankar po stretnutí so San SalvadoromANI |
Aktualizované:
10. február 2023 19:24 IST

Nové Dillí [India]10. februára (ANI): Salvádor podporil Indiu ako kandidáta do Bezpečnostnej rady OSN, povedal minister zahraničných vecí S Jaishankar po stretnutí s ministerkou zahraničných vecí San Salvador Alexandrou Hill Dinoco.
Na stretnutí Tinoco a Jaishankar diskutovali o spolupráci v oblasti zdravia, solárnych aktivitách, budovaní kapacít a rozširovaní obchodu.
„Teší ma, že som sa dnes popoludní stretol s FM Salvadoru @CancillerAleHT v Naí Dillí. Diskutovalo sa o spolupráci v oblasti zdravia, solárnych aktivitách, budovaní kapacít a rozširovaní podnikania. Vítame podporu pre našu kandidatúru UNSC. Tešíme sa na užšiu spoluprácu so SICA,“ Jaishankar uviedol vo vyhlásení. Tweetujte.

Medzitým India a Slovensko v piatok v Naí Dillí uskutočnili konzultácie ministerstva zahraničných vecí (FOC). Indickú stranu viedol tajomník (západ) ministerstva zahraničných vecí Sanjay Verma a slovenskú stranu viedol generálny riaditeľ pre politické záležitosti ministerstva zahraničných vecí Michal Pavuk, uvádza sa v tlačovej správe MEA.
India a Slovensko oslavujú 30 rokov diplomatických vzťahov. Obe krajiny majú silný bilaterálny vzťah a pravidelne si vymieňajú kontakty na politickej a oficiálnej úrovni. Napriek nepriaznivým vplyvom pandémie dosiahol obchod medzi Indiou a Slovenskom v posledných rokoch nový vrchol.
FOC poskytlo príležitosť prehodnotiť bilaterálne záväzky s Indiou a Slovenskom, Európskou úniou, konflikty na Ukrajine, vedenie Indie G20 a spoluprácu na multilaterálnych fórach a vymeniť si názory na regionálne a globálne otázky spoločného záujmu. a BR OSN. Obe strany diskutovali o posilnení vzťahov v oblastiach ako obchod a investície, zdravotníctvo a farmácia, veda a technológie, obrana a kultúrne väzby.
Podľa oficiálneho vyhlásenia sa obe strany dohodli, že ďalšie kolo konzultácií ministerstva zahraničných vecí uskutoční v Bratislave v obojstranne vyhovujúcich termínoch. (ANI)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close