Zábava

Jamie Lee Curtis hovorí o svojich maďarských koreňoch na Oscaroch

Dňa 12. marca sa 95. udeľovanie cien akadémie Zmes žánrov s absurdnou komédiou a drámou, Všetko všade naraz Získal viac ocenení. Cenu za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe získala Jamie Lee Curtis maďarského pôvoduJeho starý otec z otcovej strany sa narodil vo východnom Maďarsku.

Pre Jamieho Lee Curtisa to bola prvá nominácia na Oscara, takže získanie ceny bolo pre neho mimoriadnou lahôdkou.

Svetoznáma herečka je veľmi hrdá na svoje maďarské dedičstvo, po prevzatí ceny zaspievala v zákulisí maďarskú pieseň a vyhlásila: „Milujem svoje maďarské dedičstvo.“ Ale nezdalo sa, že by pieseň a výrok pobavili mlčanlivé publikum. Herečka v závere svojho vystúpenia posmešne požiadala divákov: „Prosím, nezrušte ma“, čím narážala na kultúru zrušenia, čo je udalosť, v ktorej sú tí, o ktorých sa hovorilo alebo o ktorých hovorilo, neprijateľní. Liberáli sú ignorovaní, čo znamená anulovaní. Autorka série Harry Potter J.K. sa vyjadrila proti transgender ideológii. Kultúra zrušenia sa už dostala do vysokopostavených kruhov vrátane celebrít ako Rowlingová.

Otcom Jamieho Lee Curtisa je Tony Curtis, ktorého rodičia sú židovského pôvodu. Herečkin starý otec pochádzal z Ópályi v župe Szabolcs-Szatmár-Bereg vedľa Mátészalky a jej stará mama pochádzala z Nagymihály na území dnešného Slovenska, odkiaľ sa prisťahovali do Spojených štátov. Herečka, ktorá Mátészalku navštívila pred dvoma rokmi, sa pýši svojím vzhľadom a maďarské mestečko niekoľkokrát navštívil aj jej otec. V meste je zriadená výstava osobných pamiatok Tonyho Curtisa a je po ňom pomenovaná kaviareň.

Jamie Lee Curtis hral vo filmoch ako Halloween (jeho filmový debut), Halloween II, Trading Places, Freaky Friday, Christmas with the Cranks, You Again a Knives Out.

READ  Slovensko navrhuje výluku v čase zaznamenanej epidémie

Súvisiaci článok

Jamie Lee Curtis pomáha po víkendovej návšteve získať finančné prostriedky pre synagógu Mátészalka

Jamie Lee Curtis pomáha po víkendovej návšteve získať finančné prostriedky pre synagógu Mátészalka

Jamie Lee Curtis pricestoval do Maďarska koncom apríla, aby si zahral v Borderlands, ktoré sa natáča v Maďarsku. Pokračovať v čítaní

Odporúčaná fotografia cez Facebook/Jamie Lee Curtis

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close