športové

Ján Volko absolvoval tento rok prvýkrát v Prahe

dnes 20:45
|

Slovenský šprintér Ján Volko zaujal v pondelok 27. Miesto z pamätníka Josefa Odložila v Prahe na 100 a 200 metrov pretekoch.

V čase 10,25 (vietor +0,8 m / s) bol zo spoluvlastníka českého rekordu Jana Veleba štyri stotiny sekundy, ktorý založil európske predstavenie roka. Pre Volku to bol prvý z tohto roku. Na dvojitej trati dosiahol výkon 20,86 s a nestačil len pre českého Pavla Masláka, opäť o štyri stotiny. Trojnásobný krytý a európsky majster sveta na 400 m zvíťazil s časom 20,82 (-0,4 m / s).

Minulý piatok Volko dokončil prvý začiatok letnej sezóny v Ostrave počas mikrosekvencie Českej športovej asociácie. Majster Európy v hokeji v roku 2019 absolvoval národné maximum v 60 metrov pod holým nebom (6,69 s) a 150 m (15,33 s).

Slovenská Iveta Putalová obsadila druhé miesto v 800 m. Po vynikajúcom príchode ubehol čas 2: 05,80 min. A jeho osobný rekord zaostal len o 17 stotín sekundy, uviedla stránka Slovenskej asociácie pre atletiku (SAZ). Iba česká Diana Diana Mezuliáníková (2: 04,68) prekročila obvinenie Marcela Lopuchovského.

V pretekoch C, Volkovov výcvikový partner Tomáš Košík triumfoval v stovke v osobnom najlepšom z 10,97. Júlia Hanuliaková zo Slovenska skončila na ôsmom mieste v ženskom oštepe výkonom 42,26 m, víťazom bola miestna družstvo Nikola Ogrodníková (64,22). Talentovaný Patrik Michalec skončil štvrtý v mužskej oštepe za trojicou najlepších Čechov s výkonom 71,52 mv poslednej sérii, Jakub Kubinec skončil na piatom mieste (70,06).

Počas stretnutia mala Juliška v Prahe maximálny počet 500 osôb, ktoré boli zaradené do bronzovej kategórie World Atletics Tour.