Svet

Japonský premiér Kishida odchádza do Indie, Indonézie na summit G-20 ASEAN

Japonský premiér Fumio Kishida plánuje zúčastniť sa budúci týždeň v Indonézii na summite Združenia národov juhovýchodnej Ázie a Skupiny 20 veľkých ekonomík v Indii, uviedla v piatok vláda.

Japonský premiér Fumio Kishida hovorí na tlačovej konferencii v Tokiu 1. septembra 2023 počas cvičenia založeného na scenári masívneho zemetrasenia v metropolitnej oblasti Tokia. (Kjóto)

Počas týždňového turné, ktoré sa začína v utorok, sa očakáva, že Kishida bude viesť bilaterálne rokovania s lídrami iných krajín vrátane Indonézie a Indie, uviedol na tlačovej konferencii hlavný tajomník kabinetu Hirokazu Matsuno.

Pozorovatelia sa zameriavajú na to, či sa Kishida stretne s najvyššími čínskymi predstaviteľmi, keďže vzťahy medzi oboma ázijskými národmi vzrástli, odkedy Japonsko začalo vypúšťať upravenú rádioaktívnu vodu z uzavretej jadrovej elektrárne Fukušima do mora.

V Jakarte Matsuno povedal, že Kishida by mohol posilniť nádeje Japonska na úspech nadchádzajúceho mimoriadneho summitu pripomínajúceho 50 rokov priateľstva medzi Japonskom a ASEAN, pričom vláda schválila plán usporiadať stretnutie v Tokiu na tri dni od 16. decembra. .

Na summite G-20 v Naí Dillí bude Kišida diskutovať o rôznych globálnych problémoch, ako je pokračujúca ruská agresia na Ukrajine a podpora digitalizácie, dodal hovorca vlády.


Súvisiace pokrytie:

Japonsko sa na mimoriadnom samite s cieľom rozšíriť pomoc ASEAN zameria na potravinovú bezpečnosť

Lídri Číny, Japonska a Južnej Kórey sa chcú stretnúť do konca roka

Pozor: Japonsko stále čelí diplomatickej výzve v súvislosti s únikom vody z Fukušimy


READ  Pápež propaguje „nové nástroje“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close