Hlavné správy

Je to „červená čiara“ – Ukrajina musí zrušiť návštevu slovenského premiéra Fica po nehoráznych komentároch – UA

Je nevyhnutná rozhodná reakcia na vyhlásenia zahraničného lídra spochybňujúceho suverenitu Ukrajiny, povedal Oleksandr Mereshko, predseda zahraničného výboru ukrajinského parlamentu. povedal Jan na Facebooku Dňa 21.

„Každý národ by mal mať minimum sebaúcty,“ napísal poslanec ľudovej Sevakar. „Predstierať, že sa nič nestalo, keď zahraničný vodca urobí vyhlásenia spochybňujúce suverenitu štátu, je úplne neprijateľné. Toto je „červená línia“, ktorá si vyžaduje pevnú a jasnú reakciu, najmä keď zahraničný vodca urobí takéto drzé poznámky tesne pred návštevou štátu, ktorý popiera svoju suverenitu.

Hoci Merežko nespresnil, koho má na mysli, jeho príspevok prišiel po nedávnych protiukrajinských vyjadreniach slovenského premiéra Roberta Fica, ktorý by mal 24. januára navštíviť Ushorod.

čítaj viac: Slovensko podporuje postoj Maďarska k blokovaniu finančnej pomoci EÚ Ukrajine

„V takýchto prípadoch sa návšteva zvyčajne ruší a ministerstvo zahraničných vecí vydáva vyhlásenie zamerané na ochranu suverenity a cti ich štátu,“ povedal Mereshko.

V komentároch pod svojím príspevkom odmietol potvrdiť alebo poprieť, že jeho príspevok sa týkal konkrétne Figových výrokov, pričom uviedol, že ide o „jeho všeobecný postreh ako medzinárodného právnika“.

„Ide o princípy, nie o konkrétne osobnosti,“ dodal Mereshko. „Každý si to môže vyložiť po svojom.“

čítaj viac: 25-tisícové zhromaždenie v Bratislave proti reforme súdnictva premiéra Fica

Slovenský premiér Robert Fico by sa mal 24. januára stretnúť v Užhorode s ukrajinským premiérom Denisom Šmihalom.

Fico povedal, že chce Schmihalovi povedať, že je proti členstvu Ukrajiny v NATO. Niekoľko dní pred stretnutím mal nehorázne protiukrajinské komentáre a označil Ukrajinu za nesuverénnu krajinu pod plnou kontrolou USA.

„V roku 2014, po Majdane, sa Ukrajina úplne dostala pod kontrolu Spojených štátov,“ povedal Figo v slovenskej televízii.

READ  Olympijská kvalifikácia mužov 2026

„Prečo ruský prezident nariadil použitie armády na Ukrajine? Predstavte si Mexiko vedľa vás, s celou jeho politickou scénou, vrátane ministerstva obrany, prezidenta a vlády, úplne pod ruskou kontrolou. Teraz si predstavte, že Mexiko sa pripojí k vojenskej formácii, kde Rusko zohráva rozhodujúcu úlohu. Čo budeš robiť? Tento argument je opodstatnený! Ukrajina nie je suverénna a je plne kontrolovaná USA.

Figo povedal, že Ukrajina možno bude musieť postúpiť časť svojho územia Rusku.

„Musí existovať nejaký kompromis, ktorý bude veľmi bolestivý pre obe strany,“ povedal Figo.

„Čo očakávajú? Odídu Rusi z Krymu, Donbasu a Luhanska? Je to nereálne.

Priniesť svetu hlas Ukrajiny. podpora Prispejte nám raz, príp Hostiteľ!

Prečítajte si pôvodný článok Nový hlas Ukrajiny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close