Zábava

Je to čisté a prirodzené, hovorí Pantone a predstavuje farbu menštruačnej červenej

V 21. storočí existujú aj mýty.

Ak vo svojom vzorníku farieb Pantone v budúcnosti hľadáte dynamickú a energickú červenú, môžete naraziť na odtieň s názvom Period.

Americká spoločnosť Pantone Color Institute, ktorá od roku 1963 zostavuje globálne používané farebné škály a vzorky, sa rozhodla bojovať proti menštruačným tabu a mnohým komplikáciám s tým spojenými.

Je to dôležitý spoločenský signál, pretože aj v 21. storočí je menštruácia stále spojená s mnohými mýtmi a polopravdami. Z tohto dôvodu sa ženy a dievčatá často hanbia a v niektorých častiach sveta sú dokonca diskriminované a vylúčené z procesu vzdelávania a práce.

Nemajte problém o nej hovoriť

Súvisiaci článok Kvety vädnú a zvieratá sa zbláznia: O menštruácii sa rozšírili neuveriteľné mýty Čítať

„Aktívny a dobrodružný a odvážny odtieň Obdobia povzbudzuje ľudí, ktorí majú menštruáciu, aby boli hrdí na to, čo sú. Žite svoju menštruáciu s dôverou; vstávajte a vášnivo oslavujte vzrušujúcu a mocnú životnú silu, s ktorou sa narodili,“ uviedla Laurie Pressman, viceprezident Pantone Color Institute.

Zároveň hovorí, že táto farba chce „vyzvať všetkých bez ohľadu na pohlavie, aby nemali problém spontánne a otvorene hovoriť o tejto čistej a prirodzenej telesnej funkcii. „

Spoločnosť vo svojom obľúbenom instagramovom účte predstavuje nielen farbu na červenom štvorci, ako je to zvykom u iných odtieňov, ale dopĺňa ju aj jednoduchou bielou grafikou.

Zobrazuje obrysy vaječníkov, maternice a menštruačného kalíška, čo odkazuje na spoluprácu so švédskou značkou pre intímnu hygienu a menštruačné pomôcky Intimina. V spoločnej kampani sa chcú obe značky zamerať na vyvrátenie mýtov o menštruácii.

Dosť bolo posmeškov

Súvisiaci článok Poznámky okolia, najmä od mužov, môžu byť hanbou z menštruácie Čítať

Menštruácia postihuje každý mesiac takmer dve miliardy žien vo svete a historicky je to vo väčšine kultúr spojené s nečistým a stigmatizujúcim obdobím, ktoré by sa nemalo spomínať.

READ  VIDEO Hviezda novej série v Jojke: Pred 9 rokmi účinkovala v Talente ... Slávik sa smial!

V minulosti sa verilo, že ženy by počas svojich dní nemali sedieť alebo chodiť po poliach a často mali zákaz navštevovať chrámy alebo sa dokonca stretávať s ľuďmi.

Aj v dnešnej popkultúre je menštruácia zvyčajne zobrazovaná nepresne alebo dokonca výsmešne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close