Zábava

Kvalifikácia majstrovstiev sveta | Malta 1 – Slovensko 3

Malta strelila gól v priebehu dvoch minút. Vladimír Weiss dostal loptu na hranici pokutového územia a prudkou strelou strelil Andrewovi Hoggovi.

V 14. minúte však malťania odpovedali a vyrovnali. Po chybe slovenských obrancov sa Jean-Paul Farrugia presadil na bránku a prestrelil Matúša Kosaciča.

Ďalšiu šancu si Malta vypracovala v 35. minúte. Luke Gambin naservíroval v šestnástke Andreu Schembrimu a ten videl jeho snahu zblokovanú na roh.

O šesť minút neskôr stiahla Malta gól. John Gregus vyslal strelu z diaľky, ktorá Hawka zaskočila a skončila v sieti.

Malta sa snažila dostať späť do hry prostredníctvom intríg. Strelu hráča Boavistu z hranice pokutového územia brankár Slovenska zblokoval.

Slovensko začalo v druhom polčase útočiť a v 50. minúte išlo tesne vedľa. Robert Maack poslal prihrávku na Adama Nemca, ktorý sa dostal do pokutového územia a vysoko zakončil.

Slovensko opäť skórovalo v 57. minúte. Marek Hamšík z voľného kopu poslal center na Martina Škrtela, ktorého hlavička trafila žrď. Kapitán Slovenska sa snažil prejsť k odrazenej lopte, ale asistent rozhodcu signalizoval ofsajd.

Keď si fanúšikovia mysleli, že Malta opäť vyrovnala, rozhodca v 79. minúte vylúčil Farrugiu. Útočník Sliema rukami prehodil loptu okolo súperovho brankára a potom ju zasunul do siete. Rozhodca zachytil faul a ukázal mu druhú žltú.

Nasledoval tretí gól Slovenska. Hamšík poslal Nemca a slovenský útočník prekonal Hocka prízemnou strelou a pečatil tri body.

V prvej minúte predĺženia bolo Slovensko vylúčené po tom, čo rozhodca Nemcovi ukázal druhú žltú kartu.

O minútu Greguš naservíroval Hamšíkovi, ktorý si razantným nájazdom vynútil dobrý zákrok Hocka.

Malta Štartovný rad: Andrew Hogg, Samuel Magri, Gareth Sciperas, Paul Fenech, Andre Schembri, Luc Combin, Jean-Paul Farrugia, Ryan Camilleri, Joseph Gerafa, Zach Muscat, Cain Attard.

READ  UEFA Futsal EURO Daily Preview: Rusko vs Slovensko, Poľsko vs Chorvátsko | Futsalové euro

Slovensko Štartovacia čiara: Matúš Kozáčik, Peter Pekarik, Martin Škrtel, Ján Greguš, Vladimír Weiss, Adam Nemec, Patrik Hrosovský, Milan Škriniar, Tomáš Hubočan, Juraj Kucka, Róbert Mak.

Rozhodca: Ali Palabık (Turecko)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close