Veda

Je tu národný „Wear Red Day“ a takto môžete podporiť ženy bojujúce proti srdcovým chorobám

Je tu národný „Wear Red Day“ a takto môžete podporiť ženy bojujúce proti srdcovým chorobám

54 %. No, mohli ste si dnes večer všimnúť, že všetci máme na sebe červené oblečenie a aj náš ateliér svieti na červeno. Február je americkým mesiacom srdca a American Heart Association oslavuje svoje 100. narodeniny. Dnešný deň sa teda zmenil aj na Deň žien. Dnes sa toho stalo veľa. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie o srdcových chorobách, ktoré sú zabijakom číslo jeden u žien. hviezda Connor hovorí s lekármi o varovných signáloch. Každý rok zabíja viac žien ako všetky ostatné typy rakoviny dohromady. Doktorka Heather Pembertonová hovorí o kardiovaskulárnych ochoreniach. Asi 60 % týchto úmrtí sa dá predísť. Všetkému sa dá zabrániť. To je kľúčové slovo. Medzi rizikové faktory patrí vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, cukrovka a rodinná anamnéza. Nás ženy ovplyvňujú veci, ktoré sa nepovažujú za tradičné rizikové faktory srdcových chorôb, stresu, duševného zdravia. Depresia postihuje ženy dvakrát častejšie ako mužov a depresia môže viesť k zvýšenému riziku srdcových ochorení. Doktor Pemberton hovorí, že u žien je väčšia pravdepodobnosť, že nebudú diagnostikované, pričom väčšie riziko sú aj u Afroameričanov a Hispáncov. Poznajte svoje čísla. Aký mám krvný tlak? Aký je môj cholesterol? Aký je môj hemoglobín A-1C, indikátor cukrovky? A aký by mal byť môj cieľ? Aký je môj jedálniček? Môžem zlepšiť svoju stravu? Pretože na výžive naozaj záleží. Ako kardiológovia odporúčame diétu v stredomorskom štýle, pretože funguje. Znižuje to kardiovaskulárnu úmrtnosť a potom posledná vec, ktorú nemožno dostatočne zdôrazniť, pokračujte. Odporúčame 150 minút cvičenia strednej intenzity týždenne. hovorí 35-ročná matka. Ochorenie srdca môže postihnúť kohokoľvek, bez ohľadu na vek. Ochorenie srdca považujeme za chorobu starších ľudí, no čoraz viac zisťujeme, že nejde len o to, aby sme sa stali diabetikom veľmi skoro. Stávame sa tučnými už dávno. Vyvíjame vysoký krvný tlak, a to vo veľmi mladom veku. Doktor Pemberton hovorí, že príznaky zahŕňajú bolesť na hrudníku, stuhnutosť rúk, dýchavičnosť, závraty a nevoľnosť.

READ  Vedci našli spôsob, ako ušetriť energiu a prevariť vodu efektívnejšie

Je tu národný „Wear Red Day“ a takto môžete podporiť ženy bojujúce proti srdcovým chorobám


Národný „Wear Red Day“ je v piatok 2. februára a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o srdcových chorobách, ktoré sú hlavnou príčinou úmrtí u žien, uvádza American Heart Association. Od oblečenia až po budovy určite uvidíte veľa červenej. Ľudia v Triáde a v celej krajine zafarbia piatok na červeno, aby podporili zdravie srdca žien a zvýšili povedomie o srdcových chorobách a mŕtvici. Získajte najnovšie správy kliknutím sem. Viac ako 57 % z celkových úmrtí na mozgovú príhodu tvoria ženy. Je to zabijak číslo jeden aj pre čerstvé mamičky. Na zvýšenie povedomia o zdraví srdca žien v piatok 2. februára môžete na sociálnych sieťach použiť hashtag #GoRedTriad. Kliknutím na prehrávač videa vyššie zobrazíte najnovšie titulky z WXII 12 News. Ak by ste chceli podporiť misiu American Heart Association, kliknite sem a prispejte. Navigovať: Domov | počasie | Sledujte Nowcast TV | Miestne správy | Národné | Máme radi novinky.

Podľa American Heart Association je národný „Wear Red Day“ v piatok 2. februára a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o hlavnej príčine úmrtia žien, ktorou sú srdcové choroby.

Od oblečenia až po budovy určite uvidíte veľa červenej. Ľudia v Triáde a v celej krajine zafarbia piatok na červeno, aby podporili zdravie srdca žien a zvýšili povedomie o srdcových chorobách a mŕtvici.

Získajte zaujímavé najnovšie správy kliknite tu

Viac ako 57 % z celkových úmrtí v dôsledku mozgovej príhody tvoria ženy. Je tiež zabijakom číslo jeden čerstvých mamičiek.

READ  Výskumníci DHMC vyvinuli vakcínu proti COVID-19 v nosovom spreji

Na zvýšenie povedomia o zdraví srdca žien v piatok 2. februára môžete na sociálnych sieťach použiť hashtag #GoRedTriad.

Kliknutím na prehrávač videa vyššie zobrazíte najnovšie titulky z WXII 12 News.

Ak by ste chceli podporiť misiu American Heart Association, prosím Kliknite tu darovať.

navigovať: domov | počasie | Sledujte Nowcast TV | Miestne správy | Národné | Máme radi novinky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close