Veda

Viac ako 80% ľudí s koronavírusom nemalo žiadne príznaky: štúdia vo Veľkej Británii

Miestni obyvatelia a návštevníci nakupujú na ulici Peascod Street 27. augusta 2020 vo Windsore vo Veľkej Británii.

Mark Kerrison | V obrazoch | Getty Images

Takzvané „tiché rozširovače“ koronavírusu môžu byť bežnejšie, ako sa doteraz myslelo, pričom podľa štúdie Spojeného kráľovstva boli viac ako dve tretiny ľudí, ktorí boli na vírus pozitívni, v deň uskutočnenia testu bez príznakov.

Vedci z University College London študovali údaje zhromaždené britským štatistickým úradom, Úradom pre národnú štatistiku, ktorý pravidelne zhromažďuje údaje o testovaní na koronavírusy od tisícov britských domácností počas pandémie v rámci „infekčného prieskumu“. Prieskum testuje domácnosti, či majú príznaky alebo nie.

Štúdia, ktorá prešla peer review, sa zamerala na 36 061 osôb, ktoré absolvovali test na koronavírusy v rámci prieskumu infekcie medzi 26. aprílom a 27. júnom 2020. Zistilo sa, že 86,1% tých, ktorí mali pozitívny test na vírus, neuviedlo „jadro“ príznaky spojené s vírusom (kašeľ, horúčka alebo strata chuti a / alebo čuchu) v deň, keď sa podrobili testu. Zo 115 ľudí, ktorí dostali pozitívny výsledok koronavírusu, iba 16 hlásilo hlavné príznaky, ktoré si s vírusom spájame.

Vedci Irene Petersen a Andrew Phillips v štúdii publikovanej vo štvrtok v časopise Clinical Epidemiology dospeli k záveru, že „príznaky Covid-19 sú slabými markermi SARS-CoV-2 (nový koronavírus).“

„Na zníženie prenosu SARS-CoV-2 je dôležité identifikovať tých, ktorí sú infekční. Avšak málo sa vie o tom, aký podiel infekčných ľudí je asymptomatický a potenciálny“ tichý „prenášač,“ poznamenali vedci.

Výsledky štúdie ukázali, že „je potrebný rozsiahlejší testovací program na zachytenie„ tichého “prenosu a potenciálne prevenciu a zníženie budúcich ohnísk,“ tvrdia.

Testovacie režimy mali v Európe zmiešaný úspech. Zatiaľ čo Nemecko bolo chválené za to, že jeho rozsiahly testovací program a systém sledovania a sledovania choroby obsahujú ohniská nákazy, Veľkej Británii chvíľu trvalo, kým zintenzívnilo rozsiahle testovanie, a bolo pod tlakom rýchleho nárastu dopytu po testoch a oneskorenia pri spracovaní.

READ  Sledujte úplné zatmenie Slnka v roku 2021 len za 1 minútu! (časozberné video)

Spustenie britskej aplikácie na sledovanie a sledovanie sa tiež oneskorilo a vláda sa najnovšie dostala pod paľbu, keď sa ukázalo, že kvôli chybe v údajoch „premeškala“ tisíce pozitívnych prípadov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close