Hlavné správy

Joe Biden oficiálne prijal nomináciu na demokrata za prezidenta USA – svet – novinky

Bývalý viceprezident USA Joe Biden vo štvrtok oficiálne prijal nomináciu Demokratickej strany na post prezidenta USA. O tom informovala BBC.

V boji za Biely dom 3. novembra sa Biden stretne v prezidentských voľbách so súčasným republikánskym prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý sa uchádza o znovuzvolenie.

Biden vo svojom prejave uviedol, že Spojené štáty prechádzajú jedným z najťažších období svojej histórie, ktorému dominovala korónová kríza a najhoršie rasové šoky od 60. rokov minulého storočia.

„Tu a teraz vám sľubujem, že ak ma poveríte predsedníctvom, využijem to najlepšie, čo je v nás, nie najhoršie. Budem spojencom svetla, nie temnoty,“ povedal Biden vo svojom domovskom štáte. Delaware v posledný deň štvordňového menovacieho zhromaždenia Demokratickej strany.

Biden obvinil svojho republikánskeho rivala z toho, že nevyriešil problémy, nezvládol krízu korónov a „vyliečil sa diktátorom“. Zároveň sľúbil Američanom, že pod jeho vedením Spojené štáty prekonajú štvorročné „temné obdobie“ Trumpovej vlády.

Ak sa Bidenovi podarí zvíťaziť v novembrových voľbách, stane sa vo veku 77 rokov najstarším novozvoleným prezidentom v histórii Spojených štátov.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Covid je v Európe na vzostupe a Slovensku bráni v očkovaní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close