Hlavné správy

Ukrajina rozširuje zvýšenú podnikovú kapacitu pre Slovensko plynárenský Imp…

(MENAFN-UkrinForm) LLC z Ukrajiny (GTSOU) a prevádzkovateľ prepravnej siete plynu Eustream Slovensko a Eustream Slovensko sa dohodli na predĺžení doby platnosti zvýšenej pevnej kapacity na dovoz plynu do 30. septembra 2023.

Príslušné vyhlásenie zverejnil prevádzkovateľ prepravnej plynárenskej sústavy Ukrajina LLC (GTSOU), informuje korešpondent Ukrinform.

Spolu so slovenským Eustreamom ponúka GTSOU od februára 2022 pevnú kapacitu dovozu plynu 42 miliónov metrov kubických denne, oproti 27 miliónom metrov kubických od roku 2014. Posilnenie trhov, rozvoj obchodných vzťahov a bezpečnosť dodávok plynu v regióne.

„Vo všeobecnosti je súčasná podniková kapacita pre dovoz z krajín EÚ na Ukrajinu 54 miliónov metrov kubických denne. Ďalšie 4 milióny metrov kubických denne možno doviezť z južného smeru cez Moldavsko a Rumunsko cez transbalkánsku cestu,“ dodal. GTSOU poznamenal.

GTSOU a Eustream plánujú v budúcnosti určiť krátkodobé a strednodobé ciele a spôsoby ich dosiahnutia.

„V tejto etape transformácie európskeho energetického systému, reformy európskeho trhu s plynom, diverzifikácie zdrojov a trás dodávok je potrebné v maximálnej možnej miere využiť potenciál existujúcej plynárenskej infraštruktúry. Na túto úlohu sa sústreďujeme, a preto je potrebné, aby sme sa pripojili k tejto úlohe,“ dodal. “ poznamenal generálny riaditeľ GTSOU Dmytro Lyppa.

Pripomíname, že 16. marca 2023 podpísali prevádzkovatelia prepravných sústav plynu Ukrajiny a Poľska dohodu o spolupráci pri rozvoji plynovodov medzi oboma krajinami.

MENAFN02042023000193011044ID1105931327


Právne vyhlásenie:
MENAFN POSKYTUJE INFORMÁCIE „AKO SÚ“ BEZ ZÁRUK AKÉHOKOĽVEK DRUHU. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť ani ručenie za presnosť, obsah, obrázky, videá, licencie, úplnosť, zákonnosť alebo spoľahlivosť informácií obsiahnutých v tomto článku. Ak máte akékoľvek sťažnosti alebo problémy s autorskými právami týkajúce sa tohto článku, kontaktujte vyššie uvedeného poskytovateľa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close