Svet

JSCS hostí svoje inauguračné sympózium – Ministerstvo obrany – Keňa

Spoločná veliteľská a štábna akadémia (JCSC) usporiadala svoj inauguračný seminár v Karen, Nairobi, zameraný na podporu intelektuálneho diskurzu medzi svojimi študentmi a učiteľmi.

Sympózium na tému „Využitie technologického pokroku na zlepšenie vojenských schopností v 21. storočí“ bolo zamerané na preskúmanie vplyvu technologického pokroku, dôsledkov automatizovaných zbraňových systémov na vojenskú silu v rozvojových krajinách a bezpečnostných a ekonomických dôsledkov technologicky založených zraniteľností. . .

Veliteľ JCSC generálmajor Eric Kinuthia vo svojich poznámkach poďakoval rečníkom a panelistom, ktorí súhlasili s tým, aby sa podelili o svoje poznatky so študentmi.

„Kolégium vníma toto sympózium ako východiskový bod v našom úsilí reagovať na strategickú smernicu o napredovaní národnej bezpečnosti vedením výskumu v oblastiach záujmu univerzity. Dúfam, že toto fórum bude inšpirovať k inováciám medzi študentmi, učiteľmi a širšou rodinou Národnej univerzity obrany v Keni (NDU-K), aby pokračovali v ďalšom výskume v tematických oblastiach, o ktorých sa dnes diskutuje,“ povedal generálmajor Kinuthia. .

Zástupkyňa prorektora (DVC) pre akademické a študentské záležitosti Univerzity národnej obrany (NDU-K), profesorka Ann Muigai, zdôraznila nebezpečenstvo nerobenia výskumu a technológií, najmä umelej inteligencie.

„Môžeme odpovedať na etické otázky, ako napríklad kto je zodpovedný za zabíjanie strojov? Toto sympózium prináša nové pohľady od odborníkov z praxe, rozširuje prístupy, ktoré môžu poskytnúť dlhodobé riešenia, ako aj podporuje kultúru kritického myslenia, čo je nevyhnutná zručnosť pre zúčastnených dôstojníkov.“ v operáciách,“ dodal profesor.

JCSC je trojčlenná vysoká škola NDU-K, ktorej hlavným poslaním je trénovať dôstojníkov troch služieb kenských obranných síl (KDF) a ďalších spojeneckých krajín; Botswana, Burundi, Egypt, Etiópia, Lesotho, Malawi, Namíbia, Nepál, Rwanda, Južná Afrika, Južný Sudán, Sudán, Svazijsko (Eswatini), Tanzánia, Uganda a Zambia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close