Hlavné správy

Kalthoff ’23 zaznamenáva úspech na Slovensku

Kamenec z Hillsdale hrá na Slovensku profesionálny basketbal. S láskavým dovolením | Peter Calthoff

Keď Peter Calthoff ’23 vstúpil na ihrisko na svoj prvý profesionálny basketbalový tréning, povedal, že ho premohlo vzrušenie. Peter sa rozhliadol po svojich nových spoluhráčoch, ktorých stretol len 15 minút predtým, s chuťou si s nimi zacvičiť. Vôňa čerstvo rozbalených uniforiem, nových tenisiek a kože pripomenula Petrovi najnovšiu fázu jeho basketbalovej kariéry: Už nebol v rodnom Hillsdale; Bol na neznámom území. Najbližšie hodiny budú pre Petra kľúčových, aby ovplyvnil tím a spoznal svoje silné a slabé stránky.

Peter sa po skončení vysokej školy rozhodol pokračovať v kariére v basketbale, keď podpísal profesionálny kontrakt so slovenským tímom Basketbalový Klub Iskra Svit, aby mohol hrať v sezóne 2023-2024. Zmluva sa skončila výhodami pre neho a jeho manželku.

„Celkovo sa mi to veľmi páčilo. Bola to úžasná príležitosť a požehnanie a dať loptičku do ringu na živobytie, takže je to zábavný spôsob, ako premýšľať o každodennom chodení do práce,“ povedal Peter.

Petrova kariéra profesionálneho športovca sa naplno rozbehla. Povedal, že jeho dni začínajú tým, že vstane o 7:30 a ide na svoj prvý tréning. Počas tréningu sa sústredia na zručnosti, streľbu, film či závažia, nasleduje tímový obed a pár hodín oddychu. Potom má druhú skupinovú prax a skupinový obrázok. Peter povedal, že deň zakončuje večerou doma s manželkou, čítaním knihy alebo telefonovaním svojej rodine.

Podľa Petrovho otca Marka Kalthoffa, Petrovho dekana a profesora histórie, si Peter počas zimnej prestávky počas štvrtého ročníka v Hillsdale zlomil ruku, čím sa jeho sezóna náhle skončila. Peter, nespokojný s tým, ako sa skončila jeho sezóna, sa rozhodol pre piaty ročník.

„Prišlo leto a nebolo jasné, aký bude jeho posledný ročník [like] Jeho juniorský rok bol daný,“ povedal Kalthoff. „Ale cez leto naozaj tvrdo pracoval a naďalej sa zlepšoval.“

READ  Slate Asset Management pokračuje vo svojej európskej expanzii akvizíciou základného portfólia nehnuteľností v hodnote približne 90,0 miliónov EUR v Rakúsku a na Slovensku

John Tharp, Peterov tréner v Hillsdale, povedal, že Petrov piaty rok je dobré rozhodnutie.

„Je to obrovský športovec, len potrebuje trochu zosilnieť,“ povedal Tharp. „Keby bol v Hillsdale len štyri roky, neviem, či by dosiahol tento okamžitý úspech.“

Ako človek, ktorý sa neustále snaží zlepšovať, Peter na konci piateho ročníka oslovil agenta, aby mu pomohol nájsť profesionálny basketbalový tím, ktorý by mohol hrať v Európe.

Tharp povedal, že bol veľmi šťastný a hrdý, keď sa dozvedel, že Peter má záujem hrať profesionálny basketbal.

Kalthoff a Tharp pripisujú Petrov úspech jeho tvrdej práci a oddanosti hre. Obaja sa zhodujú v tom, že Peter je jeho najväčšia konkurencia, ktorá pôsobí ako najlepšia verzia samého seba.

„Každý deň tvrdo cvičil,“ povedal Tharp. „Na podlahe vynaložil maximálne úsilie.“

Peter ukončil svoju sezónu 2022-2023 ako hráč prvého tímu All-G-MAC, pričom sa umiestnil na druhom mieste v mužskom basketbalovom tíme Hillsdale v bodovaní s 13,9 bodmi na zápas, podľa Hillsdale College Athletic Department.

„Je to jeden z najlepších hráčov, ak nie najlepší športovec, akého som kedy trénoval,“ povedal Tharp.

Petrove úspechy pokračujú, keď svoje remeslo zdokonaľuje na Slovensku. Peter počas svojej hry zaznamenal 16 bodov, chytil 15 doskokov a zblokoval štyri strely, povedal Kalthoff. BKM Luzenek 7. október.

Peter povedal, že kto chce hrať svoj šport na profesionálnej úrovni, musí aj naďalej tvrdo makať a tráviť hodiny v posilňovni navyše, keď si mladý a tvoje telo to znesie.

„Strávte nejaký čas sledovaním európskeho basketbalu,“ povedal Peter. „Odporúčam sledovať Euroligu alebo Eurocup Basketball a Basketbalovú Ligu majstrov.“

Kalthoff a Tharp povedali, že Petrova pokora a láskavosť ich veľmi potešila, keď videli, ako sa Petrovi darí na Slovensku. „Je príkladom pre každého študenta, športovca, čo znamená tvrdá práca a vytrvalosť.“

READ  Afganistan, Česko a Slovensko tvoria spoločnú obchodnú radu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close