Zábava

Karel Gott odmietol pre dcéry psychológa. Staral sa o nich

dnes 12:00

Karel Gott sa na svoju smrť dôkladne pripravil. Zraneným dcéram zakázal prístup k psychológovi, prebral si podrobnosti poslednej rozlúčky s manželkou, napísal knihu pre fanúšikov a nakrútil film a svojim kolegom zanechal príručku, ako sa stať úspešným umelcom.

Česko a Slovensko sa opäť vrhnú do smútku za mužom, ktorý sa staral do posledného dychu, aby nesklamal svojich priaznivcov. 1. októbra uplynul rok od smrti Karla Gotta († 80), a hoci na konci svojho života veľmi trpel, túžil po tom, aby ľudia boli naďalej poslom dobrých správ. Chcel rozdávať a zároveň absorbovať energiu. „Je to pre mňa najefektívnejšia infúzia,“často s vďačnosťou poznamenal.

Budovanie jeho pozoruhodnej kariéry by mohlo byť príručkou pre všetkých umelcov závislých od fanúšikov. Spolu s nimi sa zlatý slávik neváhal podeliť o svoj odchod na druhý svet.

Režisérka Olga Malířová Špátová s majstrom nakrútila posledný rok jeho života, zábery dlhé dlhé mesiace upravovala. A teraz? Vdova po Gottovi Ivanovi ako producentka dokumentu Karel si môže mädliť ruky. Pred premiérou má záujem o kúpu filmu niekoľko krajín, ktoré sa končia smrťou slávneho umelca.

Ešte to neskončilo

Keďže väčšina záberov pochádza z obdobia, keď mal Karel obavy z toho, že sa dožije života, niektorí fanúšikovia na sociálnych sieťach sa domnievajú, že im dobrovoľne chýba film o ich ikone. „Zrútil by som sa v kine. Ťažko sa mi dýchalo upútavky, ktoré vydali. Je to ešte príliš čerstvé. Nechcem ho tak vidieť. Chcem si ho navždy pamätať ako človeka plného sila, energia, šarm a vtip, “povedal jeden z fanúšikov.

Karel Gott sa rozlúčil so zemským svetom skladbou s emotívnym odkazom.

Zdroj: archív

FOTO z dokumentu o Karlovi Got TU

Českí kolegovia, ktorí film videli na piatkovej premiére v Prahe, tvrdia, že vdova po spevákovi dostala toľko priestoru ako on. „Tam priznáva, že o Karlovom odchode povedali deťom vopred, aby sa mohli stále tešiť z otca. A že zakázal môjho psychológa. Reagoval, že bude ich psychológom. Inak film predstavuje Ivanu ako milujúcu a starostlivú manželka, ale fanúšikovia by určite ocenili, keby sa viac pozornosti venovalo Karlovi a oslavám jeho fenoménu, “ hodnotila filmová novinka.

READ  Každá krajina so žltým zoznamom sa otvára pre dvojciferné, plne zaočkované Britov

Viac v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close