Svet

Kirsten Sinema: Nezávislá senátorka sa nebude uchádzať o znovuzvolenie

Americká senátorka Kirsten Sinema oznámila, že sa v novembri nebude uchádzať o znovuzvolenie, čo je rana pre demokratov, ktorí kontrolujú Senát.

Povedal, že sa rozhodol opustiť Senát, pretože „som civilný, chápem, počúvam, spolupracujem na veciach.“

Pani Cinema sa stala nezávislou od Demokratickej strany v roku 2022, ale vo všeobecnosti hlasovala so svojou bývalou stranou.

Arizona je swingový štát, ktorý zvádza tvrdý boj o jeho kreslo.

„Najdôležitejšie politické víťazstvá v týchto dňoch sú symbolické, útočia na vašich oponentov v káblových správach alebo sociálnych médiách,“ povedala pani Sinema vo videu oznamujúcom svoj odchod.

„Kompromis je špinavé slovo.“

Očakávalo sa, že pani Sinema bude tento rok čeliť tvrdej kampani za znovuzvolenie.

Demokrat Ruben Gallego, ktorý v súčasnosti pôsobí v Snemovni reprezentantov, a republikán Gary Lake, bývalý moderátor miestnych správ podporovaný Donaldom Trumpom, sa ho snažili odvolať. Teraz môžu ísť proti sebe vo všeobecných voľbách.

Výsledok by mohol určiť, ktorá strana ovláda Senát.

Demokrati majú v súčasnosti tesnú väčšinu v Senáte s tromi nezávislými – pani Cinema a senátormi Bernie Sanders a Angus King – ktorí sú pridružení k strane.

Pani Cinema je vo funkcii od roku 2019 a dôsledne sa rozchádzala so svojou stranou, aby prijala zákony s republikánmi alebo potvrdila nominácie vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa.

Je známy najmä tým, že nesúhlasí so zmenou pravidiel okolo senátneho filibustra, ktorý menšinová strana využíva na blokovanie legislatívy. Demokrati sa snažili zmeniť pravidlá komory, aby sa vyhli filibusterovi, zvýšili prístup k potratom a využili svoju väčšinu na zmenu volebných pravidiel.

Joe Manchin zo Západnej Virgínie, umiernený demokrat, ktorý odmietol zmeniť pravidlá Senátu podľa priorít svojej strany, sa chystá opustiť rokovaciu sálu, keď sa mu v januári skončí funkčné obdobie.

Ale pani Cinema nie je známa len svojimi umiernenými postojmi a spormi s demokratickými kolegami.

Získala národné uznanie za nosenie svetlých farebných odevov, často na pôde Senátu.

Nosila parochňu, aby upozornila na sociálne dištancovanie počas pandémie a povedala, že je to jej spôsob, ako sa vyhnúť ostrihaniu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close