Veda

Klinická štúdia v Massachusetts ukazuje „dramatický a rýchly“ pokrok proti glioblastómovým nádorom

Nový výskum z Mass General Cancer Center ukazuje, že nová liečba smrteľnej rakoviny mozgu nazývanej glioblastóm ukázala pozoruhodné skoré výsledky. New England Journal of Medicine zverejnil výsledky 1. fázy klinickej štúdie nového CAR-T používaného u pacientov s recidivujúcim glioblastómom, ktorý ukázal dramatickú a rýchlu redukciu nádoru. Tím z Mass General Cancer Center uviedol, že účinok liečby na glioblastómové nádory sa nepodobal ničomu, čo videli pri iných liečebných postupoch. Liečba je nový typ známy ako CAR-T bunková terapia – prístup, ktorý vyzbrojuje vlastné T-bunky tela v boji proti rakovine pacienta. Liečba je už štandardnou starostlivosťou pre mnohé druhy rakoviny, ale táto nová terapia kombinuje špeciálne upravené T-bunky – vstreknuté priamo do tekutiny okolo mozgu – ktoré využívajú svoje vlastnosti na zacielenie a zabíjanie nádorov.Zahŕňa ďalšie okolité bunky.Dr. Marcella Maus, ktorej laboratórium MGH vyvinulo liečbu, hovorí, že T-bunky sú mocnou zbraňou. „Niektoré z vecí, ktoré môžu urobiť, je, že keď identifikujú cieľ, môžu to urobiť veľmi konkrétne, zasiahnu ho,“ povedal Maus. „To z neho robí veľmi silný druh platformy na presmerovanie rakoviny.“ Maus a neurochirurg MGH Brian Choi tvrdia, že prvé výsledky tejto klinickej štúdie boli pozoruhodné. Snímka mozgu jedného pacienta pred a po, urobená päť dní po jednej injekcii, ukazuje, že nádor sa dramaticky zmenšil. Štúdia je predbežnou predbežnou skúškou zahŕňajúcou iba troch pacientov na testovanie bezpečnosti postupu. Je potrebný ďalší výskum, ale lekári z MGH Cancer Center tvrdia, že to ponúka veľa nádeje.

Nový výskum z Mass General Cancer Center ukazuje, že nová liečba smrteľnej rakoviny mozgu nazývanej glioblastóm ukázala pozoruhodné skoré výsledky.

READ  Mliečna dráha mohla prísť o celý rad satelitných galaxií

New England Journal of Medicine zverejnil výsledky 1. fázy klinickej štúdie nového CAR-T používaného u pacientov s recidivujúcim glioblastómom, ktorý ukázal dramatickú a rýchlu redukciu nádoru.

Tím z Mass General Cancer Center uviedol, že účinok liečby na glioblastómové nádory bol odlišný od tých, ktoré sa pozorovali pri iných liečebných postupoch.

Liečba je nový typ známy ako CAR-T bunková terapia – prístup, ktorý vyzbrojuje vlastné T-bunky tela v boji proti rakovine pacienta.

Liečba je už štandardnou starostlivosťou pre mnohé druhy rakoviny, ale táto nová terapia kombinuje špeciálne upravené T-bunky – vstreknuté priamo do tekutiny okolo mozgu – ktoré využívajú svoju schopnosť zacieliť a zabiť nádory.Zahŕňa ďalšie okolité bunky.

Doktorka Marcella Maus, ktorej laboratórium MGH vyvinulo liečbu, hovorí, že T-bunky sú mocnou zbraňou.

„Niektoré z vecí, ktoré môžu urobiť, je, že keď identifikujú cieľ, môžu to urobiť veľmi konkrétne, zasiahnu ho,“ povedal Maus. „To z neho robí veľmi silný druh platformy na presmerovanie rakoviny.“

Maus a neurochirurg MGH Brian Choi tvrdia, že prvé výsledky tejto klinickej štúdie boli pozoruhodné.

Päť dní po injekcii snímka mozgu pacienta pred a po ukazuje, že nádor sa dramaticky zmenšil.

Táto štúdia je predbežnou predbežnou skúškou zahŕňajúcou iba troch pacientov na testovanie bezpečnosti postupu.

Je potrebný ďalší výskum, ale lekári z MGH Cancer Center tvrdia, že to ponúka veľkú nádej.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close