šport

Kližan vyhral tenisový turnaj v Rotterdame

Slovenský tenista Martin Kližan dosiahol v Rotterdame najlepšie 500-zápasové víťazstvo v kariére.

Vo finále zdolal Francúza Gaela Montfilsa 6:7 (1), 6:3, 6:1.

Pre Glissona to bola už štvrtá výhra po Petrohrade 2012, Mníchove 2014 a Casablance 2015 – všetky však v nižšej kategórii turnajov ATP.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Dvadsaťšesťročný ľavák Klijan má vo finále 100-percentnú úspešnosť: vyhral všetky štyri, ktoré odohral. V Rotterdame získal 363 400 USD a ďalších 500 bodov, čo by ho v celosvetovom rebríčku vynieslo zo 43. na 27. miesto. K najlepšiemu bodu svojho života sa tak priblíži v poslednom apríli, 24. Už teraz je jasné, že si zahrá na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

„Po toľkých vynechaných mečbaloch stále nemôžem uveriť, že som získal titul,“ povedal Glizan, citovaný denníkom Smi. Bol najlepším hráčom turnaja: vo finále prehral v prvom sete tajbrejk, no potom dokázal otočiť a vyhrať. Vo štvrťfinále zdolal Španiela Roberta Bautistu Aguta v piatich mečbaloch a v semifinále Francúza Nicolasa Mahuta o ďalšie tri mečbaly.

„Veľká vďaka patrí môjmu trénerovi Martinovi Hromkovi,“ povedal Kližan podľa Smee. „Pracujeme spolu od novembra a za tento krátky čas sme dosiahli tento skvelý výsledok.“

READ  Acapulco | Alcazares a Nori odchádzajú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close