Ekonomika

Konflikt opäť riešia: Sulík má spor s OĽaNO kvôli Volkswagenu, nebolo to tak, tvrdí minister

Tvrdí to Denník N. Sulík tvrdí, že Volkswagen do Košíc nikdy neposlal s novými výrobami modelov Passat a Superb, čo tlmočil Kremský. Minister hospodárstva hovorí, že nemeckej automobilke ponúkol iba nový strategický park neďaleko Košíc, ale na ich presídlení netrval.

Ako vznikol konflikt?

Spor v tejto otázke medzi Sulíkom a vedením vládneho hnutia OĽaNO vznikol po tom, čo najsilnejší vládny subjekt začal rokovať s automobilkou Volkswagen o investičných stimuloch pre nové investície bez ministra hospodárstva Sulíka. Takéto konanie je však paradoxne v kompetencii ministerstva hospodárstva.

Sulík okamžite namietal, že spôsob rokovaní, na ktorý ho ani nepozvali, považuje za neštandardný. „Považujem to za čudné, ale mám ešte veľa ďalších vecí, ktoré môžem urobiť. Nebudem nad tým premýšľať, pretože to nemožno pochopiť ani z bežného racionálneho dôvodu.“ uviedol v tom čase minister a podpredseda vlády Sulík.

Peter Kremský (OĽaNO)

Zdroj: TASR – Roman Hanc

Poslal ich údajne do Košíc

Dôvod, prečo sa Sulík nezúčastnil na takomto stretnutí, vysvetlil Kremský. Na tomto stretnutí ešte boli predseda vlády Igor Matovič a minister financií Eduard Heger, teda ľudia čisto z radov OĽaNO. Kremský uviedol, že jeho neúčasť spôsobila aj údajná Sulíkova „misia investora“ s novou výrobou do Košíc.

Ako to bolo so spomínaným východom

Celý prípad začalo vysvetľovať aj ministerstvo hospodárstva. „Začiatkom júna ponúkol minister Sulík spoločnosti Volkswagen iba nový strategický park neďaleko Košíc pre svoje nové projekty. Nešlo teda o podmienku, ale iba o ponuku. Keď Volkswagen následne informoval ministra, že túto možnosť už predtým po hodnotenie minister reagoval tým, že urobil všetko pre to, aby investor rozšíril svoju súčasnú výrobu v Bratislave, “ Celú záležitosť vysvetlila Sulíkova hovorkyňa Katarína Matejková.

READ  Hurley požaduje oslobodenie od dane pre výrobcov

Konflikt opäť riešia: Sulík

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Netrvalo dlho a reagoval aj Kremeľ. „Je mi ľúto, že to Richard Sulík zobral osobne, že nebol na rokovaniach. Spôsobil to však sám svojím prístupom. Dostal svoju šancu – najskôr za ním išli Nemci. Ale keď ich prehovoril, aby pohli výroby nových modelov Passat a Superb do Košíc, pochopili, že im nerozumie, hoci vedel veľmi dobre po nemecky. Takže Nemci za mnou zúfalo prišli, či by sme nemohli ísť za predsedom vlády, pretože je to naozaj tak nie je v ich silách presunúť polovicu bratislavskej továrne do Košíc. ““ reagoval Kremeľ.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close