šport

Koniec basketbalu na Slovensku, opatrenia sú likvidačné

včera 22:30
|

Slovenská basketbalová liga (SBL) považuje nové opatrenia Ústredného krízového štábu SR za likvidačné a vyzvala príslušné orgány, aby nenechali tento šport padnúť na kolená.

Slovenský šport, RI P!

Prečítajte si tiež

Koniec slovenského športu, od 1. októbra, budú platiť drastické opatrenia

Od 1. októbra sa na Slovensku nebudú môcť konať žiadne masové akcie vrátane športu. Výnimku budú mať udalosti, pri ktorých organizátor môže poskytnúť negatívne testy na koronavírusy u všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín.

Informoval o tom ústredný krízový štáb po svojom pondelňajšom zasadnutí, návrh ešte stále podlieha definitívnemu schváleniu. Zákaz platí od 1. októbra do odvolania alebo do zastavenia šírenia koronavírusu v druhej vlne. Dotknutá športová komunita by mala dostať finančnú kompenzáciu.

Stanovisko SBL k rozhodnutiu ústredného krízového štábu

„Opatrenia prijaté Ústredným krízovým štábom SR, ktoré vstúpia do platnosti 1. októbra, označujú nielen koniec basketbalu na Slovensku, ale aj samotný šport.

Je dlhodobým javom, že šport je na okraji vládnych agentúr. V tejto zložitej situácii sme stále boli schopní prežiť prvú vlnu pandémie koronavírusov, aj keď to na basketbale zanechalo významné a nezmazateľné stopy.

Zákaz športových udalostí je však pre basketbal a iné športy taká tvrdá rana, že si ho nebude možné pamätať. Kluby investovali tisíce, státisíce, aby vôbec mohli zahájiť sezónu 2020/2021 v krízovom režime. Nakoniec sa hralo iba jedno kolo, keď prišlo silné zastavenie.

Faktom je, že športové podujatia nie sú také rizikové ako svadby, koncerty atď. V okolitých krajinách, kde je pandemická situácia často oveľa horšia, sa profesionálne súťaže stále hrajú v rôznych režimoch. Určite chceme hrať, ale konečne potrebujeme pomocnú ruku a nie neustále odmietanie. Žiadame urýchlené riešenie kompenzácií za šport, pretože inak bude profesionálny šport na Slovensku len o čom hovoriť. Nenechajte basketbal a ostatných padnúť na kolená!

READ  IIHF - Bratstvo, ale rozdelené

Zástupcovia a vedenie Slovenskej basketbalovej ligy. „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close