šport

Marián Vajda: Bývalý tréner Novaka Djokoviča

Marion Vajda, bývalý profesionál z ATP Tour, bol dlhoročným trénerom mužskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča. Vajda sa narodila 24. marca 1965, teda mala 56 rokov.

Kedy začal Vajda trénovať Novaka Djokoviča?

Vajda začal trénovať Djokoviča v roku 2006. Dvojica spolu fungovala až do roku 2017, vtedy sa rozišli. Znovu sa dali dokopy v roku 2018. Vajda získal ocenenie Tréner roka Srbského olympijského výboru v rokoch 2010 aj 2011 a v roku 2018 bol menovaný aj za trénera roka ATP.

Po Djokovičovom víťazstve na Roland-Carros v júni 2021 Vajda ponúkol určitý pohľad na to, čo na Djokovičovi obdivuje. „Všetko. Veľmi sa teším a vždy oceňujem jeho prístup. Je úplne profesionálny. V tréningoch je pod veľkým tlakom. Naozaj chce zlepšiť každý aspekt svojej hry. To je úžasné. Veľmi si vážim, že chce byť stále lepší a lepší. Pamätám si, že ako hráč som vždy chcel rozvíjať svoju hru, ale nedokázal som to. V priebehu niekoľkých minút som mal obmedzenia. Zdá sa, že Novak stále dokáže zlepšovať hru, svoju hru, naozaj vie ísť ďalej, podanie, bekhend, celková hra, volej atď. Ako trénera ma to veľmi teší. Veľmi si vážim jeho praktiky, zákulisný prístup k tenisu. To mu umožňuje byť najlepším na grandslamových turnajoch.

Je Vajda stále trénerom Novaka Djokoviča?

Nie Dňa 1. marca 2022 bolo potvrdené, že Djokovič a Vajda sa dohodli na rozchode po finále ATP 2021.

„Marian bol po mojom boku počas najdôležitejších a nezabudnuteľných momentov môjho života. Dosiahli sme spolu neuveriteľné veci a som veľmi vďačný za jeho priateľstvo a odhodlanie za posledných 15 rokov,“ povedal Djokovič. „Vždy bude rodinou, keď opustí profesionálny tím a nemôžem mu dostatočne poďakovať za všetko, čo urobil.“

READ  Zhrnutie športových správ: Francúzsky prezident Macron sa zúčastní olympijských hier v Tokiu; Red Sox prešiel Jayceom v 9 a viac

Kto teraz trénuje Novaka Djokoviča?

Bývalý wimbledonský šampión Goran Ivaniševič, ktorý je v jej tíme od roku 2019, je teraz jej jediným trénerom. Od decembra 2013 do 2016 trénoval Vajda Djokoviča po boku nemeckej tenisovej legendy Borisa Beckera.

Goran Ivaniševič a Marián Vajda, tréneri Novaka Djokoviča
Goran Ivaniševič a Marián Vajda

V nedávnom exkluzívnom rozhovore pre Tennis Majors Vajda hovoril o zdieľaní trénerských povinností s Ivaniševičom. „Ako tím zdieľame každý moment: prípravu na zápasy, analýzy, ale nielen to, zdieľame vášeň a osobné veci s našimi rodinami. Novak je úžasný chlap, pretože vždy prináša pozitívnu energiu. Je naozaj privilégium byť časť tohto tímu. Čo sa týka Slams , s Coranom komunikujeme na dennej báze – hlasové správy, správy atď. Deň pred zápasom, deň zápasu, každý deň. Teraz vo Wimbledone pre Novak – Coran je to tréner, ktorý mi dáva záverečnú inštruktáž na French Open. Je to len logické, pretože keď ste tam,​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ s vami, okolo a okolo turnaja viete všetko stáva sa.

Je Marián Vajda najúspešnejším trénerom tenisovej histórie?

Považovaný za Vajdu Najúspešnejší tréner tenisovej histórie Na základe zisku grandslamových titulov vo dvojhre. Priviedol Novaka Djokoviča ku každému z jeho 20 grandslamových titulov vo dvojhre.

Trénuje teraz niekoho Marián Vajda?

Áno. Po rozchode s Djokovičom sa Vajda vrátil do tréningu s kolegom Slovákom Alexom Molkanom.

Je Marian Vajda tenista?

Áno. Vajda začal s tenisom ako 10-ročný a bol bývalým juniorským majstrom Československa. Vajda hrával na profesionálnom okruhu v rokoch 1982 až 1994.

Aké je najvyššie umiestnenie Mariána Vajdu ako hráča?

Vajdovo najvyššie umiestnenie ako hráč bolo 34. vo dvojhre (september 1987) a 118. vo štvorhre (apríl 1990). Môžete vidieť jeho históriu hodnotenia Jeho profilová stránka ATP.

READ  Cristiano Ronaldo je nominovaný do zostavy Portugalska na kvalifikáciu na Euro proti Slovensku a Bosne a Hercegovine.

Koľko prize money vyhral Vajda vo svojej kariére?

Doživotné prize money Slováka sú vypísané na 756 646 $ Jeho profilová stránka ATP Tour.

Aký bol Vajdov najlepší výkon na grandslamovom podujatí?

Najlepším hráčskym výkonom Vajdu na grandslame bol postup do 3. kola mužskej dvojhry na Roland-Carros v roku 1991. Dostal sa aj do 2. kola Australian Open (1991), Wimbledonu (1989) a US Open. (1985)

Z ktorej krajiny pochádza Marion Vajda?

Vajda sa narodil v Bovaske v Československu a je rodákom zo Slovenska a žije v Bratislave. Vajda je bývalý kapitán slovenských daviscupových a fedcupových tímov. V rokoch 2001 až 2005 bol Carroll aj trénerom Kučeru.

Vajda, V septembri 1988 sa oženil s Ingrid Nicole má dcéru narodenú vo februári 1989 Na InstagrameMá tam viac ako 36 600 sledovateľov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close