Senators porazili Connaughta v rozstrele a zvíťazili nad Vancouverom v 6 zápasoch

Senátori z Ottawy v utorok vedeli, čo je víťazstvo Vancouveru Canucks – a diváci sa tešili na spoilery.

Knox sa pokúsili predĺžiť sériu šiestich víťazných zápasov a vylepšiť slabé nádeje na play-off, no Senators získali dva body víťazstvom v rozstrele 4:3.

„Vieme, že to bude zápas v štýle play off,“ povedal útočník senátorov Alex Formenton. „Sú hladní po tých bodoch, potrebujú to, takže prišli silní a hrali dobre tam a späť.“

Vancouver (38-28-11) sa v prvej tretine ujal vedenia 2:0, ale na druhom a treťom mieste zakopl a svoj prvý zápas 3. apríla vzdal.

Parker Kelly skóroval, Nikita Zaitsev pridal pár asistencií a Formonton strelil dva góly pre tím Sense (29-41-7).

Brankár Vancouveru Thatcher v piatom kole rozstrelu pretlačil bývalého Conaka Adama Gauteta rýchlou manipuláciou s hokejkou a jednou strelou pod Demcovu rukavicu.

„Bolo to skvelé. Trvalo to dlho,“ povedal Gaudet. „Bol to celkovo dobrý zápas, hrali tvrdo, museli vyhrať podľa svojich možností. Bola to dobrá noc.“

Pozrite si, ako víťaz Connaughtovho rozstrelu Connaught pozdvihol senátorov:

Víťaz rozstrelu Adama Goudetta, víťazstvo Sense nad Conaxom

Ottawa zdolala Vancouver 4:3 v 5. kole rozstrelu, skóroval Adam Gowdett. 0:53

Miller a Poser si pripísali po 2 body

Jedi Miller a Brock Poser zaznamenali za Vancouver gól a asistenciu a Travis Dermat strelil svoj prvý gól za Canucks.

Philip Gustavson z Ottawy zastavil 34 z 37 striel pre svoje prvé víťazstvo od 13. novembra.

Jaroslav Hulk z Vancouveru zastavil všetkých 14 striel, ktorým čelil v prvej tretine, no v závere zápasu sa zranil v hornej časti tela a na začiatku druhej smeny ho nahradil Demco.

Demco, ktorý v pondelok zaostával za Conaxom 6:2 proti Dallasu Stars, dosiahol 15 zákrokov.

READ  Kde sa pozerať, televízny program, podrobnosti o živom vysielaní a ďalšie

Obe strany v utorok prehrávali, pretože Ottawa v pondelok prehrala so Seattle Krakens 4:2.

„Hrali sme s množstvom emócií (proti Vancouveru),“ povedal hlavný tréner Senators DJ Smith. „Z akéhokoľvek dôvodu sme minulú noc nemali nohy, nemohli sme to urobiť správne.

„Okrem toho, že sme zabili toľko trestov ako my, päť z piatich prípadov máme dnes lepšie nohy.“

Loss Kanex zaostáva za Stars o 4 body

Strata prichádza o štyri body za Vancouverom, ktorý drží druhé miesto na divokú kartu Západnej konferencie. Canucks zaostáva o päť bodov za LA Kings, ktorí sú tretí v tichomorskej divízii a majú jednosezónne miesto.

Hlavný tréner Bruce Bowdrew povedal, že zisk bodu v utorok pre Conaxa nič nezmenil.

„Necháme Mulligana, aby bol niekde na ceste,“ povedal a dodal, že jeho tím v minulosti dobre reagoval na nepriazeň osudu.

„Takúto mentalitu potrebujeme. Toto je tím, ktorý bojuje štyri a pol mesiaca, teda takmer päť mesiacov. Teraz sa nechystajú odísť.“

Vancouver v polovici tretiny vyrovnal na 3:3, potom Poser poslal prihrávku spoza siete na Dermata a defenzíva z hornej časti Grécka vyrazila.

Toto číslo bolo pre Dermata prvým bodom v drese Conx, keď prišiel vo svojom 13. zápase s tímom. Toronto Maple Leafs odovzdalo Vancouveru Blu-ray pre tretie kolo výberu draftu počas marcového obchodovacieho termínu.

Senators skončili na treťom mieste so skóre 3:49, potom na palubovke Formantonu inkasovali uvoľnenú stranu a rýchlo vstúpili na prestávku, pričom strelou zápästím do horného rohu upravili na 3:2 pre druhý gól v zápase.

„Bolo skvelé mať tam oboch. Ešte lepšie bolo, že sme to nechali vyhrať,“ povedal. „(Palty Kill), začali sme trochu pomaly pri jednej alebo dvoch šanciach, ktoré sme chceli vrátiť, ale v posledných dvoch tretinách sme skončili silní.“

READ  Predpoveď Salernitana vs Bologna, náhľad, skupinové správy a ďalšie

Kelly pozastavil skóre na 2:17, strelou z hash skóre trafil brvno a skočil Demcovi na chrbát.

Conax prestrelil v 2. tretine

Vancouver porazil publikum 16:8 v druhej tretine, ale Ottawa skórovala.

Boudreau povedal, že bol nervózny, keď nemohol dostať ani dolár za Gustavsona.

„Neustúpili. Myslel som si, že tretia tretina bude ťažká,“ povedal. „Dali dva góly, ale dali dobrý kredit nášmu tímu. Neodišli. Myslel som si, že v posledných 10 minútach sme mali všetky šance.“

Tim strelil strelu zvnútra modrej čiary do žrde a Nikita Zaitsev ju skóroval z vysokej štrbiny a pri prechode cez Formenton Demco znížil manko Sense na jediný gól 4:04.

Demo zobral svoj tím na ľad na druhú tretinu a ukoristil sieť Vancouveru.

Hulka vidno, ako mávne rukou bloger po zrážke pred Gréckom v záverečných minútach úvodného dejstva. Slovenský sieťový hráč dohral sezónu, ale Connach už nebol na lavičke náhradníkov.

Boudreau povedal, že nebolo možné cestovať s tímom Hulk na nadchádzajúce dvojzápasové turné.

Defenzívny zákrok Brad Hunt pomohol Vancouveru k vedeniu 2:0 v prvom polčase. Stojac pod bránkovou čiarou poslal prihrávku Poserovi, ktorý raz Gustavsona vystrelil na svoj 21. gól v ročníku.

Potom, čo bol Dylan Campbell poslaný do boxu na výlet, mnohí fanúšikovia sa ešte neusadili na svoje miesta, keď Vancouver otvoril skóre v skorej presilovej hre.

Kanex rýchlo využil a Miller v čase 1:55 poslal Gustavsona za hranicu kruhu na vhadzovanie.

Gól – prvá rana Vancouveru v noci – bol pre Millera 30. v sezóne.

Canucks začínajú svoj výlet, keď sa vo štvrtok stretnú s Wild v Minnesote. Senators budú v piatok v Columbuse čeliť modrým bundám.