šport

Adam Žampa postúpil do 2. kola obrovského slalomu v Söldene na čele s Caviezelom

dnes 11:30
|

Švajčiar Gino Caviezel sa v prvom kole ujal vedenia v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov.

V rakúskom Söldene mal náskok šesťsto sekúnd pred Slovincom Žanom Kranjecom, o 0,10 s zaostal za nórskym lídrom Henrikom Kristoffersenom. Slovenský reprezentant Adam Žampa postúpil z 28. miesta s mankom 2,04 s do 2. kola (13,15 h), jeho brat Andreas Žampa bral viac ako trojsekundový manko a nezmestil sa do postupovej tridsiatky.

Muži podstúpili úvodné zimné preteky na ľadovci Rettenbach v ideálnych podmienkach. Tých so štartovým číslom 1 využil Kranjec, ktorý sa včas nasadil v zákrutách aj v strmej časti, nabral rýchlosť a ťažil z nej v záverečnej plochejšej pasáži.

Obranca veľkého glóbusu Aleksander Aamodt Kilde z Nórska stratil šancu skórovať, keď príliš tlačil na vnútornú lyžu, ktorá vyrastala na tvrdej zamrznutej zjazdovke. Kristoffersen svojím typickým agresívnym prejavom priblížil Kranjec o štyri stovky.

Elitnú remízovú sedmičku uzavrel Francúz Alexis Pinturault, víťaz predchádzajúcich dvoch súťaží v Söldene (2016, 2019) zostal napriek chybe medzi prvým a druhým časom na čele svojho trénera tesne za najlepšími.

O zmenu na čele sa postaral Caviezel a jeho dvanástka, ktorá síce v prvých dvoch medzičasoch mierne zaostávala, ale najrýchlejšie zvládla konečné góly v zjazdovej polohe. Rozdiely boli malé, priebežne štvrtý Pinturault strácal 0,15 s, do pol sekundy dobehol na ôsmej pozícii aj Nór Leif Kristian Nestvold-Haugen, do druhej sa „stlačilo“ štrnásť lyžiarov.

Adam Žampa (31) skončil po dobehnutí na 24. mieste, predstihli ho štyria súperi s vyššími štartovými číslami, ale postup do 2. kola mu nechýbal. Mladší z bratského dua Andreas sa dostal na trať s číslom 57 a stratil až 3,05 s.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close