šport

13 Musings: List John Tavares si nie je taký istý o Pekingu

Kapitán Maple Leafs John Tavares je jedným z najnadšenejších priaznivcov NHC smerujúcich na zimné olympijské hry.

V týchto dňoch už taký nadšený nie je.

Nie preto, že by nebol súčasťou kanadských priekopníkov – bol – a nie preto, že by to nepovažoval za skvelý nápad.

Toto je dokonalá logika toho všetkého: Covit-19 je v piatej vlne, variant Omigron sa šíri ako požiar a jeho dlhodobé účinky nie sú známe. Zápasy NHL sú odložené, vrátane plánovaného štvrtkového svahu v Calgary. Požiadavky na izoláciu v Číne sa zdajú byť veľmi obmedzené, čo by v prípade pozitívneho testovania v zimných hrách mohlo hráčov stáť peniaze aj čas.

„Myslím, že pôjdeme všetci, ale myslím si, že veci sú o niečo nepríjemnejšie, ako bývali,“ hovorí Tavares. „Samozrejme, sú tu niektoré otázky, na ktoré sa musíme pozrieť a odpovedať na ne. Tam, kde sa veci nachádzajú, budú nejaké prekážky a nejaké výzvy. Mám o niečo väčšie obavy ako pred niekoľkými týždňami alebo mesiacmi.“

Dokonca ani nevstúpila do obchodných transakcií, ktoré viedli k porušovaniu ľudských práv v Číne a hrám na diplomatický bojkot.

Komisár Gary Bedman povedal, že rozhodnutie o tom, či NHL pôjde na olympiádu, je na športovcoch. Na rozhodnutie bez finančnej pokuty majú čas do 10. januára.

Ako vždy, ak máte nejaké otázky, pošlite e-mail na adresu [email protected] a ja na ne odpoviem v ďalšom poštovom vrecku.

Teraz na melódiu 13.

1. Ak sa hráči NHL rozhodnú proti olympiáde, Justin Bose bude mať možnosť reprezentovať Kanadu. Áno, Justin Bose. Pripomeňme si, aký úžasný bol v roku 2006 na World Juniors – bývalá veľká nádej Leafs net – uvedená tento týždeň na zozname Channel One Cup každoročného turnaja v Moskve, ktorého sa Kanada zúčastňuje od roku 2018. so sídlom v Európe. Kanadskí hráči z tohto zoznamu, ktorí budú uvoľnení pre Spencer Cup, budú tvoriť väčšinu kanadských tímov, ak NHL zablokuje zimné hry.

2. Myslel som, že skupina „Hokejová noc“ v sobotu večer urobila veľkú ohováranie Jasonovi Spessovi. Áno, Spessa si zaslúži dištanc za to, že si pokľakol na hlavu Neila Pchjongjangu. Nie sú tu žiadne argumenty. Ale zdroj Spessovej frustrácie sa nezastavil len pri kolene Pjongčangu Rasmusovi Sandinovi. To bola posledná kvapka, ktorú skupina konečne dostala, jednej noci, keď dôstojníci prehltli svoje píšťalky a nechali Atomovu ruku. Ale áno, MacLean je bývalý rozhodca a nerád stavia ľudí do zlého svetla. V tomto prípade je to zlý hovor zo strany McLeana. Prehltol píšťalku. Spessa sa najlepšie kvalifikovala z McLeana a panelu.

READ  Janewska prešla Kukovou v Guineji, aby získala svoj prvý titul na okruhu WTA

3. Keď už hovoríme o Spessovi s Leafs v Edmontone, proti ktorému bolo dnes podané odvolanie, nalepovanie NHLPA za hráča, ktorý sa postaral o nezákonné víťazstvo, rozčuľuje niektorých fanúšikov a sťažovatelia hovoria, že „neurobil nič pre obeť“. Jednoducho to nie je pravda. Úlohou NHLPA, pokiaľ ide o Spezzu, je zabezpečiť, aby s ním Liga zaobchádzala spravodlivo v súlade s podmienkami kolektívnej zmluvy. Kým Pionk neodíde, úlohou NHLPA (a v tom prípade Sandina) je zabezpečiť, aby jeho tím dostal potrebnú lekársku starostlivosť. NHLPA môže zastupovať oba záujmy bez toho, aby bola sama so sebou v konflikte.

4. Odloženie hry Leaf-Flames mení dátum návratu Mitcha Mornera. S dlhodobým zranením držaným v zálohe – vytváraním priestoru na strop – musí odsedieť 10 zápasov a 24 dní. Očakáva sa, že sa do Columbusu vráti 27. decembra. Teraz sa môže vrátiť iba 29. decembra proti Pittsburghu.

5. Keď zavolali obrancu Christiana Rubinsa, tréner Leafs Sheldon Keefe povedal, že to bola výhoda toho, že Maple Leafs začali používať Newfoundland crawlery, keďže ECHL prešla ďaleko od thug league. „Hra, ktorú teraz popisujete, je iná. AHL mala rovnakú povesť. Svojho času aj NHL. Samotná hra sa vyvíja a každý sa ju snaží dobehnúť. Leafs boli jedným z prvých tímov, ktoré prijali svoj tím ECHL ako skutočný vývojový tím, akési hokejové double-A.

6. Brankár James Reimer hrá svoj 400. zápas v NHL. Toto je ďaleko od ECHL Reading Royals v rokoch 2008-09 a listy ho držali v chode, keď po 99. mieste v roku 2006 zmenil stranu. Keď ho zavolali, listy netušili, čo držia. V rokoch 2010-11 Jean-Sébastien Giguère a Jonas Gustavsson striedavo bojovali a boli zranení. Reimer šiel v novom roku 20-10-5 s percentom úspor 0,921.

READ  Eleven ponúka technológiu streamovania pre zápasy FIFA + live | Správy

7. Rubins možno považovať za úspešný príbeh, ktorý sa stal profesionálom vďaka dohode s AHL, no začína v ECHL. „Samozrejme, že boli pochybnosti, ale určite musím poďakovať svojej rodine, najmä mojej mame, ktorá ma vždy podporovala,“ povedal. Požiadali ho o moment „poď do NHL“. Jeho odpoveď: „Prvá zmena, prvý výstrel. Uvedomil som si, že toto je skutočné.

8. Alex Steves je stále s listami a v sobotu dostal prvú pomoc. Jeho výstup bol trochu rýchly. Na otázku, či mal po svojom prvom zápase v NHL nejakú rodinu, odpovedal: „Toto je naozaj bláznivý príbeh. Cez víkend boli v meste na mojom zápase Marlis a vysadil som ich na letisku. Vrátil som sa na svoje miesto a dostal hovor (na listy). Okamžite im zavolajte a opýtajte sa: ‚Už ste nastúpili do lietadla?‘ Môj otec bol skutočne v lietadle a mama hneď zostala. Potom, keď môj otec zistil, že bude mať krytie v práci, vystúpil z lietadla. Bol tu jeden z mojich starých rodičov a potom moji ďalší starí rodičia dnes prileteli z Nového Škótska. Takže super špeciálny deň.”

9. Steveov moment „Vitajte v NHL“: „Celú noc“ Vitajte v „špeciálnom momente NHL“.

10. Dva zo štyroch gólov Davida Kompa v tejto sezóne padol proti jeho starému tímu Chicago Blackhawks. V minulej sezóne im strelil gól. A boli cieľmi pomsty. Strhujúcim predĺžením a výhrou Leafs sa začala päťzápasová víťazná séria. Druhý je víťazom zápasu v posledných minútach v sobotu. „Je jedno, proti ktorému tímu skórujem. Teší ma každý gól.

11. Leafs mali možnosť porozprávať sa o Ryanovi Tverbergovi s trénerom UConn Huskies Mikeom Cavanaughom. Musíme hovoriť o „hodnote“ majstrovstiev sveta juniorov v hokeji a o tom, čo to znamená pre americké vysokoškolské programy. „Keď amatérski športovci prestali chodiť na olympiádu, stala sa z nej – svetová juniorka – naša olympiáda.“

READ  Záchrana Ovečkina, Tatar na pokraji vypadávania a koniec Chicaga

12. Poslanie hráča na World Junior Camp zvyšuje prestíž šou, pokiaľ ide na americké vysoké školy. „Je to škoda pre náš projekt,“ povedal. „Máme Čecha, Slováka, Američana a Rusa. Ryan bude prvým Kanaďanom. Myslím si, že môže reprezentovať päť rôznych krajín. Bol členom republikánskeho tímu, Adam Huska bol členom tímu Slovenska v r. 2016 a 2017 a Daz Thompson získal zlatú medailu za hru v tíme USA v roku 2017.

13. Senior blueprint Meegan Mickelson sa cez víkend pripojil ku kanadskému tímu na sériu proti PWHPA All-Stars, ako národné ženské podujatie na olympijských hrách. Bude to jeho prvý zápas s tímom 29. mája po tom, čo utrpel zranenie kolena počas zastávky Dream Cape Tour v Calgary. „Veľmi mi chýbalo byť okolo tímu a dievčat a myslím, že najlepšie by bolo byť s nimi cez víkendy v šatni,“ povedal. „Celkovo to vyzeralo ako plynulý posun späť k veciam. Odišiel som do dôchodku skôr, ako som mal deti (keď som bol), takže som nemal pocit, že by som hru nehral 7 a 1/2 mesiaca. Snažil som sa odviesť dobrú prácu a urýchliť prostredníctvom systémov, konceptov, videoprezentácií. Zostaňte naladení a porozprávajte sa s mojím tímom o tom, čo sa snažíme dosiahnuť, a to tiež pomohlo.

Zapojte sa do rozhovoru

Rozhovory sú názormi našich čitateľov a podliehajú im Pravidlá správania. Hviezda tieto komentáre nepodporila.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close