šport

Harry Maguire môže po incidente cestovať domov

dnes 12:27
|

V sobotu stál pred sudcom na gréckom ostrove Syros kapitán anglického futbalového klubu Manchester United, obhajca Harry Maguire.

Dôvodom je jeho účasť na incidente vo štvrtok večer na neďalekom ostrove Mykonos, po ktorom skončil za mrežami. Po jeho rezignácii bol prepustený a môže tiež opustiť krajinu, tento proces však bude pokračovať aj v utorok.

Manažmentu Manchester United sa podarilo kontaktovať futbalistu a oznámil mu, že plne spolupracuje s miestnymi bezpečnostnými silami. Futbalisti „Červení diabli“ sú momentálne na dovolenke, pretože anglický tím bol minulý víkend vylúčený v semifinále Európskej ligy 2019/2020 s FC Sevilla.

Harry Maguire z Manchestru United

Prečítajte si tiež

Kapitán Manchester United a najdrahší obranca v histórii skončili za mrežami

Miestna polícia v piatok vyhlásila, že traja britskí občania čelia obvineniam z ústneho napadnutia, použitia násilia voči polícii a pokusu o úplatkárstvo. To všetko malo byť výsledkom zásahu bezpečnostných síl, ktoré si vyžadovali hádku medzi dvoma ľuďmi. Podľa policajnej správy zasiahli traja muži jedného z policajných dôstojníkov, ktorý sa snažil hádku ukončiť.

Okrem toho mali pri prevoze na policajnú stanicu odolávať zatýkaniu a správať sa agresívne. Po zatknutí mal jeden z troch Britov ponúknuť úplatok policajnému dôstojníkovi, ktorý skupinu prepustil. Trio bolo prepustené až v sobotu po svedectve pred sudcom. V utorok určil iný termín na pojednávanie, ale Briti sa ho nemusia osobne zúčastňovať a môžu dokonca opustiť krajinu a ísť domov.

Harry Maguire, 27-ročný rodák z Sheffieldu, sa v lete roku 2019 presunul z mužstva Leicester City do tímu Manchester United za 90 miliónov eur, čím sa stal najdrahším obhajcom na svete. V roku 2019/2020 odohral 38 ligových duelov pod „červenými diabolmi“, v EL získal deväť štartov. V sezóne sa stal kapitánom United.

READ  Federer vstúpil do salónu ako posledná šanca ako Djokovič

Manuel Neuer diverzifikoval svoj tréning šialenou výzvou:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close