Technológie

Koniec prázdnin – začiatok vzdelávania

Žiaci sa do školy vracajú v septembri. Na záver by to bolo chcelo povedať, pretože tento rok mimovoľne predĺžili leto. Aj keď niektorí z nich aspoň v júni opäť narazili do lavíc, situácia bola stále dosť rozpačitá.

Zmeny sme si všimli všetci

Akosi sme kvôli pandémii koronavírusov všetci začali tušiť, že všetko vo vzdelávaní nebude také ako predtým. Na jar školy preventívne prijali nové spôsoby vzdelávania, napríklad videokonferencie, online diskusie a chaty. Žiaci tak potrebujú základ pre moderné vzdelávanie a súvisiaci prístup k údajom a internetu.

A práve na tieto účely môže byť vhodné zamyslieť sa nad tým, či máte doma dostatočné a vhodné pripojenie k sieti, a či posilniť a vylepšiť svoju existujúcu Wi-Fi pomocou novších technológií. Najmä na hromadných videokonferenciách študentov s učiteľmi nie je nízka priepustnosť dát úplne vhodná – určite nechcete byť jediným účastníkom, ktorý „škrtí“.

Poradiť vám nebudeme s úrovňou pripojenia, ktorú poskytuje váš ISP – akékoľvek problémy budete musieť vyriešiť priamo s ním. Poradíme vám však, ako posilniť sieť priamo doma.

Riešenie na tento účel ponúka spoločnosť TP-Link, tradičný výrobca sieťových zariadení a jeden z lídrov v oblasti vývoja v tejto oblasti, ako si dovolíme tvrdiť pri pohľade na svoje neustále dopĺňané produktové portfólio.

Pravdepodobne najideálnejším riešením pre hardvérový upgrade domácej siete je zaobstaranie takzvaného mesh systému. Jedná sa o systém plnohodnotných a peer-to-peer prístupových bodov (AP), ktoré môžu nahradiť smerovač a rozšíriť bezdrôtový signál v domácnosti všade, kde je to potrebné.

Prečo sa uspokojiť s málom

Takýto komplexný systém Wi-Fi nesie v ponuke TP-Link jednotný sériový názov Deco. Z celej série môžeme odporučiť sadu Deco M5, ktorá dokáže vytvoriť rýchle a stabilné pripojenie až do celkovej rýchlosti 1 267 Mb / s, z toho 867 Mbit / s v pásme 5 GHz a 400 Mb / s v 2,4 Pásmo GHz.

Deco M5

Hlavnou výhodou mesh systémov je však bezproblémové pripojenie v podobe zjednotenej Wi-Fi siete v rámci celého pripojeného priestoru, keď ako užívateľ pohybujúci sa v domácnosti ani len netušíte, ktorý z prístupových bodov sa momentálne nachádzate pripojený k. Systém si sám môže zvoliť najvhodnejší AP a automaticky podľa toho, ku ktorému z bodov smeruje k vám najsilnejší a najstabilnejší signál.

READ  Tento týždeň by mohol byť pre PlayStation veľký, pričom sa šíria klebety

Po videohovore s učiteľom alebo s celou triedou môže vaše dieťa stále hrať online hru so spolužiakom bez blokovania celej šírky pásma. Môžete napríklad streamovať aj televíziu. Teda za predpokladu, že kapacita operátora vo vašom mieste bude dostatočná.

Veľkou výhodou, najmä pre rodičov mladších študentov, je „priložený“ balíček TP-Link HomeCare „, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s bezpečnostnou spoločnosťou Trend Micro“. Patria sem okrem iného funkcie rodičovskej kontroly, vďaka ktorým môžete obmedziť čas strávený dieťaťom online alebo rozsah stránok, ktoré môže navštevovať na internete.

Kúpte si poriadny router

Menšie domácnosti, alebo tie, ktoré si prístupové body alebo extendery už kúpili „na sklade“ a sieťový systém by pre ne boli nadbytočné, môžu uvažovať aspoň o kúpe výkonnejšieho routeru. Opäť je v tejto súvislosti možné myslieť na budúcnosť a zvoliť si model, ktorý vám vydrží dlhšie. Takže ideálne s podporou Wi-Fi 6.

Z ponuky TP-Link v tomto smere vyberáme napríklad model Archer AX50, technologickú novinku, ktorá svojimi parametrami rýchlosti (až 3 000 Mb / s) výrazne prevyšuje možnosti väčšiny ponúkaných riešení na trhom. Vďaka technológii OFDM je kapacita pripojenia štvornásobná a na viacerých koncových zariadeniach je možný súčasný bezproblémový prenos. Práve videorozhovory a konferencie uľahčí aj technológia Beamforming s extrémne nízkou odozvou (latenciou) a formovaním lúča. Integrácia spomínaného balíka HomeCare je samozrejmosťou.

Pre „normálnych smrteľníkov“ ponúka TP-Link napríklad router Archer C80, ktorý síce nedosahuje také závratné rýchlosti, ale na druhej strane pripusťme, že na domácu prevádzku úplne postačuje maximum 1 900 Mb / s. siete Wi-Fi. Prenos a príjem dát je možný v troch prúdoch (3 x 3 MIMO) a technológia MU-MIMO pomôže vašim zariadeniam dosiahnuť optimálny výkon vďaka efektívnejšej komunikácii.

READ  Google varuje miliardy používateľov Androidu funkciou, ktorú by nikdy nemali vypnúť – pomáha zastaviť aplikácie, ktoré vyčerpávajú banku

A aká je vaša domácnosť? Ste pripravení na budúcnosť?

www.budtepripraveni.cz

značky:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close