najnovšie správy

Koronavírus: Bulharsko otvorí dvere od hraníc so Srbskom a Gréckom

Bulharsko, Grécko a Srbsko plánujú od 1. júna otvoriť spoločné hranice pre cestnú dopravu, pretože cestujúci nemusia prejsť povinnou dvojtýždňovou karanténou.

Bulharský premiér Boyko Borisov to oznámil v utorok po videokonferencii s gréckym premiérom Kyriakosom Mitsotakisom, rumunským premiérom Ludovičom Orbánom a srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom.

Podobný krok, otvorenie cestných hraníc s Rumunskom, bol odložený kvôli kríze miestnej vlády, dodal Borisov.

„Cieľom je vytvoriť podmienky na obnovenie cestovného ruchu a cestovného ruchu pre občanov štyroch 14-dňových karanténnych štátov,“ uviedol Borisov. Dodal, že musia byť zachované všetky zdravotné a bezpečnostné opatrenia v boji proti koronavírusu.

Cestná premávka medzi Bulharskom a Srbskom bude možná od 1. júna, cestujúci však budú musieť predložiť vyhlásenie. Borisov to nazval „veľmi jednoduchý“ – bude potrebné objasniť, či má cestujúci príznaky COVID-19 a či vie „epidemiologická situácia“ v krajine.

Bulharsko má relatívne nízky počet koronavírusových infekcií SARS-CoV-2 (2259) a 112 úmrtí. Od pondelka do utorka sa v krajine po prvýkrát zaregistrovalo menej nových prípadov infekcie (24) ako vyliečenie (34). Celkovo bolo vyliečených 646 pacientov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close